DRONY

Nový lidar DJI Zenmuse L1 představen na veletrhu Intergeo

lidar-dji-zenmuse-L1

Čínský výrobce bezpilotních leteckých prostředků DJI představil na veletrhu Intergeo 2020 nové produkty. Jedním z nich je DJI Zenmuse L1, nový lidarový a RGB snímač v jednom.

DJI-Zenmuse-L1-zaveseny-na-M300-RTK

Jako lidar je použit ultralehký modul od firmy Livox (která vznikla v rámci inkubačního programu DJI v roce 2007). Zorné pole lidaru je 70 stupňů. Modul obsahuje přesnou IMU jednotku a 20 Mpx kameru s jednopalcovým snímačem typu CMOS a mechanickou závěrkou. Modul je umístěn na tříosém stabilizovaném závěsu.

Zenmuse L1 dokáže v reálném čase vytvářet plnobarevná mračna bodů, přičemž v jednom letu lze nasnímat území o rozloze až dva čtvereční kilometry. Snímač má dosah 450 metrů a do mračna bodů přidává 240 tisíc bodů za sekundu.

Zenmuse L1 - Lidar + RGB Surveying Solution - DJI

Modul podporuje dva režimy snímání – Line Scan Mode a Non-repetitive Scanning Mode, což je technologie vyvinutá právě Livoxem. To umožňuje pořizovat data v jakémkoliv směru namísto obvyklého snímání podél definované roviny.

Zenmuse L1 má certifikaci IP44, tedy jej lze používat i v dešti nebo za mlhy. Aktivní skenovací metoda umožňuje létat i za horších světelných podmínek.

DJI Zenmuse L1 má být v prodeji začátkem roku 2021.

/* ]]> */