GeoBusiness Kalendář událostí UDÁLOSTI

Výstava Voda a město v Ostravě do konce dubna

mobex-ostrava-2012-pozvanka-w600

Druhé pokračování mobilní výstavy na téma Voda a město se tentokrát koná v Ostravě. Mezinárodní visegrádský projekt MobEx se představí odborným seminářem a otevřením výstavy posterů vytvořených studentskými týmy partnerských univerzit ze Slovenska, Maďarska, Polska a Česka. První výstava se konala v únoru 2012 v Bratislavě.

Od 16. dubna můžete projekty shlédnout na stavební fakultě VŠB TU Ostrava v Porubě (adresa: Ludvíka Podéště 17) a poté od 23. do 29.4. 2012 na ÚHA Magistrátu města Ostravy (na adrese Prokešovo náměstí 8).

Další výstavy budou následovat v Brně, Bítově, Krakově a naposled v Budapešti.

mobex-ostrava-2012-pozvanka-w600

Pozvánku jsme do redakce GeoBusinessu dostali ze sekretariátu CAGI.

Česká asociace pro geoinformace participuje zejména na koordinaci a integraci využití geoinformačních technologií, moderních prostorových dat, implementaci INSPIRE a budování geoinformačních infrastruktur. Studujeme v projektu, jak architekti a plánovači kombinují CAD a GIS, vysvětlujeme, jak spolupracovat se specialisty na GIS, jak zajistit kvalitní data. V Ostravě uspořádáme uzavřené jednání k přípravě podzimního CZ-PL-SK semináře. Hledáme zájemce o přeshraniční spolupráci v GIS, provozovatele GIS, kteří v dohledné době chtějí, nebo již dokonce zobrazují geoinformace o území sousedů. Podzimní seminář bude přehlídkou řešení a projektů ze všech tří sousedících zemí, Česka, Polska a Slovenska, zodpoví otázky, jak v době INSPIRE budovat GIS, aby řešení sloužilo potřebám praxe a maximálně levně využívalo existující infrastrukturu zajišťovanou mandatorně na serverech státu nebo regionů. Účastníkci se dozvědí, kde jaká geodata existují, jak se k nim dostat, jak na webové mapové služby, jak založit metainformace, jak a proč využívat metadatové katalogy, jací firemní dodavatelé se kde osvědčili, kde jsou využitelné finance, jak a s kým psát úspěšné přeshraniční projekty, jak překonat jazykovou bariéru, jak zajistit udržitelnost projektů. Pokud máte o přeshraniční spolupráci zájem, prosím napište o sobě a svých očekáváních krátký e-mail na adresu upgis@cagi.cz

/* ]]> */