Software Bentley Systems

LIDÉ PRACOVNÍ NABÍDKY

Víte, co byste chtěli dělat?

Acronis Cyber Protect Home Office

Pokud přemýšlíte, jakou práci byste chtěli v budoucnu dělat, pak by vám mohl pomoci průzkum mezi studenty a absolventy jedné z amerických univerzit.

University of California San Diego Extension již popáté vydala publikaci nazvanou „Hot Careers for College Graduates“. Seznam nejžádanějších pozic, na kterých by chtěli studenti či absolventi pracovat, přetiskujeme v původním znění.

 1. Software Developers, Applications
 2. Software Developers, Systems Software
 3. Market Research Analysts
 4. Accountants and Auditors
 5. Network and Computer Systems Admin
 6. Elementary School Teachers
 7. Computer Systems Analysts
 8. Management Analysts
 9. Public Relations Specialists
 10. Insurance Sales Agents
 11. Financial Analysts
 12. Computer Programmers
 13. Sales Representatives, Wholesale and Manufacturing, Technical and Scientific
 14. Scientific Securities, Commodities, and Financial Services Sales Agents
 15. Paralegals and Legal Assistants

Tento přehled pro Českou republiku či Slovenskou republiku nejspíš nemusí mít velký význam. Na přehledu je ovšem vidět, jak mizí zájem o ryze technické profese a naopak roste zájem o profese, týkající se průzkumu, marketingu či programování. Přitom by se při pohledu na počet aplikací v Google Play či Apple Appstore mohlo zdát, že už vše bylo naprogramováno.

I přes sklon k virtualizaci však továrny a výrobní závody po celém světě budou i v budoucnu nadále vyrábět fyzické produkty (přestože třeba s pomocí robotů). Příležitost mají proto všichni, co se zajímají o profese technického charakteru. Těchto technicky vzdělaných profesionálů bude málo a poptávka po nich v čase poroste. Nezřídka se již dnes stává, že výrobní firmy „draftují“ šikovné studenty již v prvních ročnících středních škol.

Celou zprávu od University of California najdete na jejich webu.

 

/* ]]> */