Kalendář událostí UDÁLOSTI

Uživatelské fórum Copernicus (GMES)

eea-astronauts-of-polluted-earth

Evropský program GMES pro globální monitorování životního prostředí a bezpečnosti se přejmenoval na Copernicus. Koncem května se bude v Praze konat uživatelské fórum.

Víte, jak využívat data, aplikace a služby, které program Copernicus nabízí? Rezervujte si dny 29. a 30. května 2013 a přijďte na Ministerstvo dopravy ČR v Praze, kde se bude konat druhé české uživatelské fórum GMES/Copernicus.

Dozvíte se o příležitostech pro obchod a průmysl a získáte informace o přípravě na projektové výzvy v programu HORIZONT 2020. Konference bude zaměřena na tři hlavní témata – krizové řízení, území, atmosféra a změna klimatu.

Vedle toho dostanete možnost podílet se na vytváření implementačního plánu Copernicus v České republice, prezentovat vlastní činnost spojenou s GMES/Copernicus v sekci individuálních prezentací, soutěžit o nejlepší poster nebo osobně registrovat váš region do evropského sdružení NEREUS.

Součástí konference bude výstava vítězných snímků fotografické soutěže ImagineAir, pořádané Evropskou agenturou pro životní prostředí v roce 2012.

eea-astronauts-of-polluted-earth
Akci pořádá CENIA, česká informační agentura životního prostředí ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem dopravy.

Chcete načerpat inspiraci prohlédnutím projektů, které se v rámci GMES/Copernicus již realizovaly? Podívejte se do jejich databáze.

/* ]]> */