FIRMY

Trimble na nákupech: WeoGeo

Americká firma Trimble právě oznámila, že koupila firmu WeoGeo, která provozuje online službu, poskytující data na vyžádání.

Firma Trimble, podobně jako ostatní velké firmy, nakupuje ty menší, které mohou přispět při kompletaci firemního portfolia software, hardware, služeb a řešení. Malá společnost WeoGeo z amerického Portlandu, o které jsme před lety v GeoBusinessu již informovali, je poskytovatelem \“datového tržiště\“.

Ačkoliv oficiální tisková zpráva zatím nebyla vydána, firma Trimble pro server Directions Magazine již prohlásila:

WeoGeo is a natural fit for Trimble, offering Geospatial professionals with data and tools that enable richer visualization and understanding of projects.  Access to up to date imagery data can improve decision-making while also enhancing the end deliverables that are created for their clients.  As well, Trimble opens a new avenue for the WeoGeo customers to have direct access to the latest in Geospatial Technology used in multiple applications across many industries where mapping and imagery data is being utilized today.

 

\"geobusiness-magazine-weogeo-w800\"

Zakladateli WeoGeo jsou Paul Bissett (generální ředitel) a David Kohler (technický ředitel). Bissett s Kohlerem se původně sešli v neziskové organizaci FERI (Florida Environmental Research Institute), kterou založil Bissett v roce 1998.

Původně WeoGeo sídlila v Tampě na Floridě, ale kvůli hledání zaměstnanců se přesunula do Oregonu. Tržiště WeoGeo od začátku používá Amazon Web Services, a jak se píše na webu firmy, dokonce na začátku vyhráli soutěž Amazonu o nejlepší startupový nápad, využívající její webové služby. WeoGeo je partnerem firmy Safe Software a používá jejich FME Server pro převod datových formátů.

/* ]]> */