Sleva na software ProGEO

INSPIRACE

Třetí dimenze v Google Maps na mobilních zařízeních s Android i iOS

the-next-dimension-of-google-maps-announcement-w600

Společnost Google dnes oznámila na své tiskové konferenci dvě novinky v Google Maps.

the-next-dimension-of-google-maps-announcement-w600

V nové verzi operačního systému Apple iOS 6, ač zatím žádná oficiální oznámení nejsou známa, velmi pravděpodobně dojde k náhradě mapové aplikace od Googlu za vlastní. Tu totiž Apple již delší dobu připravuje a můžeme tudíž předpokládat, že ji využije.

Celosvětová konference vývojářů Apple WWDC se teprve bude konat, a proto Google využil příležitosti a novinky v Google Maps oznámil s předstihem.

Jsou v podstatě dvě. K dispozici budou offline mapy, takže v místech se špatným pokrytím signálem budete s mapami moci képe pracovat. Druhou chystanou novinkou jsou 3D mapy pro mobilní zařízení s Androidem, které budou k dispozici koncem roku 2012.

Google vytváří 3D budovy v Google Earth již od roku 2006. Díky novým technologiím pro renderování 3D grafiky je nyní možné vytvářet celá 3D města včetně terénu a povrchu z šikmého leteckého snímkování.

Google chce do konce roku 2012 pokrýt městské oblasti s populací kolem 300 milionů obyvatel. (Ve zprávě není žádná informace o dalších plánech ve světě, lze ovšem předpokládat, že díky české pobočce Google, která je v implementaci služeb velmi rychlá, můžeme očekávat nějaká oznámení v blízké době.)

[youtube N6Douyfa7l8 600]

/* ]]> */