HARDWARE TISKOVÉ ZPRÁVY

TomTom aktualizoval mapy ve své navigační aplikaci pro iPhone

tomtom-Iphone-carkit-feat

Společnost TomTom uvolnila novou verzi v1.7 své navigační aplikace pro iPhone. Aplikace TomTom je k dostání pro iPhone 4, iPhone 3GS, iPhone 3G a iPod touch 3. a 4. generace prostřednictvím App Store. Cena se liší v závislosti na zvoleném regionu. Verze s mapovým pokrytím východní Evropy stojí 59,99 €, tedy přibližně 1 450 Kč. Z novinek, které přináší verze 1.7 oproti předchozí verzi 1.6, se regionu východní Evropy (včetně České republiky) týkají pouze aktualizované mapy.

tomtom-iphone-update-01

I s novou verzí aplikace mohou uživatelé nadále využívat populární navigační vlastnosti TomTom, včetně:

  • Map Share – TomTom Map Share umožňuje uživatelům iPhone provádět v reálném čase změny do svých map a zároveň využívat bezplatných mapových oprav provedených uživatelskou komunitou a ověřených společností TomTom.
  • Aktuální mapy – Silniční infrastruktura se každým rokem změní přibližně o 15 %, proto aplikace TomTom přichází také s nejnovější verzí map. K prohlížení mapy a navigování do cíle není vyžadován signál mobilního operátora ani datové přenosy.
  • IQ Routes – Pouze TomTom využívá skutečně naměřené rychlosti na silnicích shromažďované od milionů uživatelů po celém světě k přesnějšímu výpočtu cestovního času. Počítá s dopravními špičkami, semafory… a dokonce i s davy nakupujících. Takže bez ohledu kolik je právě hodin, IQ Routes vám spolehlivě řekne kdy dorazíte do cíle.
  • Navigace podle fotografie – Uživatelé se mohou nechat navigovat do cíle jednoduchým zvolením fotografie uložené v jejich galerii iPhone. Poloha cíle bude určena na základě vložených geotagů.
  • Multitasking – Umožňuje přijímat navigační instrukce, i když na svém iPhone máte právě spuštěné jiné aplikace.
  • Optimalizace pro iPhone 4 – Aplikace TomTom přináší vyšší grafické rozlišení, ostřejší mapy, pohotovější uživatelské menu a citlivější určování polohy dokonce i v místech s omezeným příjmem signálu GPS.
  • Navádění do jízdních pruhů – Názorně zobrazuje do kterého jízdního pruhu se zařadit, abyste neminuli blížící se odbočku/výjezd.
  • Lokální vyhledávání s Google – Umožňuje určit polohu a navigovat do nesčetného množství bodů zájmu (POI) nacházejících se v nejnovějších lokálních databázích Google, které jsou součástí aplikace TomTom.

/* ]]> */