3D HARDWARE VIZUALIZACE

3D monitor PluraView pro lepší práci s BIM a leteckými snímky

3D-PluraView-monitor-Gas-Oil-g

Firma Schneider Digital před časem představila nový 22palcový pasivní stereo monitor PluraView, který doplňuje jejich předchozí 24“ a 27″/28″ palcové varianty.

3D monitory, na nichž s pomocí brýlí vidíte skutečný 3D obraz, najdou uplatnění při rychlejším a mnohem přesnějším (pracujete s 3D ve skutečném 3D) vyhodnocení dat v GISu, fotogrammetrii, laserovém skenování nebo v 3D modelech BIMu.

„Pasivní“ v tomto případě znamená, že polarizační brýle, které pro sledování obrazu potřebujete, nemají napájení.

Přesné stereoskopické zobrazení v nejvyšší kvalitě je použitelné i za denního světla. Díky zdvojenému displeji a polarizačním brýlím poskytuje 3D technologie PluraView plné rozlišení monitoru až 4K / UHD. Uživatelé tak mohou pracovat bez únavy očí ve všech 3D stereo aplikacích. Nová technologie BlackTuner 3D PluraView podporuje komfort uživatele, a to i v tmavých oblastech obrazu, pro bezpečné zachycení všech objektů. Doba odezvy je jedna milisekunda, což velmi snižuje tzv. „mazání“ obrazu. Schneider Digital vyvíjí 3D monitory již 13 let a jejich 4K 10-bitové (UHD) verze jsou používány jako referenční monitory.

Pro monitory můžete použít libovolné grafické karty NVIDIA Quadro a AMD FirePRO/RadeonPRO s podporou Quad-Buffer, které mají alespoň 2× monitorový výstup DisplayPort 1.1. Pro systém 3D PluraView se doporučuje použít boční monitor, který je přizpůsoben polarizaci stereo systému.

Model 3D PluraView 2.5K s 27palcovou obrazovkou a rozlišením 2560 × 1440 pixelů nabízí extrémně vysoký jas 350 cd/m2. Nejvyšší model 3D PluraView 4K je osazen 28palcovou obrazovku s rozlišením 3840 × 2160 a 10-bitovými (UHD) barvami (funkce 10bitové barevné hloubky s 3D stereo Quad-Buffer funguje pouze s grafickými kartami AMD).

Široký pozorovací úhel u všech modelů umožňuje, aby 3D obraz na monitor současně viděla skupina až pěti osob. Monitor pro své aplikace již certifikovali producenti softwarů Agisoft, Esri, Hexagon, Trimble a další.

 

/* ]]> */