Software Bentley Systems

DATA INSPIRACE

Teplotní mapa celého světa. Připojte ji do svého GISu

Acronis Cyber Protect Home Office

Různorodé datové vrstvy tvoří základ pro veškeré analýzy, které geoinformační systémy umějí dělat. Instituce nabízejí nejrůznější online síťové služby s geodaty. Jenomže co když si chcete připojit jinou vrstvu než geodatovou?

Služba Forecast.io je online služba, která vývojářům umožňuje přes aplikační rozhraní API připojit datovou vrstvu s předpovědí počasí. Forecast má data pro celý svět a připojení je přes JavaScript, resp. JSON volání.

API Forecastu vám umožní dotazovat většinu míst na Zemi, a vrátí vám jeden z následujících výsledků dotazu:

  • aktuální počasí,
  • minutovou předpověď na následující hodinu (nemusí být všude k dispozici),
  • hodinovou předpověď až na následujících 48 hodin,
  • denní předpověď na následujících 7 dní.
Volání služby je ve stylu https://api.forecast.io/forecast/APIKEY/LATITUDE,LONGITUDE
Pokud do volání služby přidáte jako parametr také čas (TIME), můžete se podívat jaké v dané místě bylo počasí i 60 let zpátky (netestovali jsme, takže v některých místech nemusí být data k dispozici).
geobusiness-magazine-forecast-io-screenshot-w600

Výstupy jsou vizuálně zajímavé. Můžete si samozřejmě udělat svůj vlastní mashup na své doméně, není tedy třeba ukazovat výstupy na stránkách Forecast.io. Vývojáři vám prvních tisíc volání služby denně dávají pro jakékoliv účely zdarma, následují každý dotaz stojí jeden americký cent.

geobusiness-magazine-forecast-io-regional-screenshot-w600

Pro koho je služba využitelná? Nejen pro turistické mapové servery, ale také pro obecné mapové servery (zajímá-li vás, jaké bude počasí v lokalitě, kam se chystáte).

Témata
/* ]]> */