DATA INSPIRACE

Tak už i bezpilotní letecké prostředky mohou sdílet své fotografie

geobusiness-magazine-dronestagram-antwerpen-cruise1-w600
Acronis Cyber Protect Home Office

Mysleli jste si, že sdílení fotografií a videí je zábava jen pro lidi? I bezpilotní letecké prostředky se mohou bavit. Nová služba, určená pro ně, sice zatím nedosahuje objemu dat jako YouTube, kam každou minutu uživatelé nahrají 72 hodin videa, sdílení je však fenoménem dnešní doby a zapojit se tudíž mohou i drony/UAV/UAS. Profesionální i podomácku vyrobené.

Bezpilotním leteckým prostředkům, tedy UAV/UAS či dronům, se v GeoBusinessu věnujeme pravidelně. Jejich nasazení v praxi díky nižším provozním nákladům neustále roste. A rovněž UAS mají svoji „street view“.

geobusiness-magazine-dronestagram-antwerpen-cruise1-w600

Nápad nové služby je odvozen od Instagramu. Instagram je poměrně mladá a velmi oblíbená mobilní služba pro sdílení fotografií. Po dvou letech provozu o ni v dubnu 2012 projevil zájem Facebook a firma Marka Zuckerberga koupila Instagram řádově za miliardu dolarů.

Mohly by tedy bezpilotní letecké prostředky také sdílet své snímky? To byl nápad Francouze Erica Dupina, který proto letos založil službu Dronestagr.am. Na web samozřejmě (zatím) nenahrávají snímky samotné drony, ale jejich majitelé. Přesto si svoje místo Dronestagr.am našel a počet snímků zde roste. Přidáte se také a nahrajete svá data na server? (Dá se to použít i jako reklama komerční firmy, která zde ukáže co všechno umí.)

 

/* ]]> */