Sleva na software ProGEO

IoT Siemens Smart Cities

Siemens nabírá partnery pro MindSphere, operační systém průmyslového internetu věcí

MindSphere partnerský program / GeoBusiness

Siemens v České republice spustil globální partnerský program MindSphere a vytváří ekosystém pro průmyslový internet věcí. Firma do partnerského programu, který má otevírat nové obchodní příležitosti v České republice i na globálních trzích, v současnosti přijímá nové partnery.

 

Partnerský program MindSphere

Program otevírá nové obchodní příležitosti v oblasti průmyslového internetu věcí pro vývojáře aplikací, systémové integrátory, konzultanty, výrobce a dodavatele průmyslových zařízení a řešení ze světa IT, automatizace, elektrotechniky či jiných technických oborů.

„Průmyslový internet věcí dává digitalizaci nový rozměr a nabízí zcela nové možnosti. Partnerský program MindSphere představuje pro partnery zajímavou příležitost, jak vyvíjet ziskové aplikace a digitální služby a podílet se na rozvoji tohoto fenoménu,“ vysvětluje Eduard Palíšek, generální ředitel Siemens Česká republika.

Operační systém MindSphere

MindSphere je otevřený operační systém a cloudové řešení pro průmyslový internet věcí, který umožňuje využívat technologická data k optimalizaci procesů, snižování nákladů, zvyšování efektivity a produktivity. MindSphere otevírá možnosti ke vzniku nových obchodních modelů a příležitostí v různých oblastech od průmyslové výroby přes energetiku, železniční a silniční dopravu, logistiku až po chytrá města.

Členství v partnerském programu MindSphere

Současnými partnery v České republice jsou firmy Unicorn Systems, VDT Technology a DEL. Úrovně spolupráce jsou tři: stříbrný, zlatý a platinový partner.

Zlatým partnerem se stala firma Unicorn Systems, která dodává velké informační systémy, rozšířené mezi podniky z bankovnictví, pojišťovnictví, energetiky a utilit, komunikace a médií, výroby, obchodu i veřejné správy.

„Unicorn realizuje projekty, které propojují data poskytovaná průmyslovým internetem věcí s podnikovými informačními systémy pro efektivnější plánování, řízení výroby a dodávek a péče  výrobní stroje a zařízení. Systém MindSphere a partnerství Siemens nám a našim klientům umožňuje efektivně získat a využívat data poskytovaná výrobními stroji a zařízeními,“ říká Jan Jaroš, generální ředitel Unicorn Systems.

Zlatým partnerem je také firma VDT Technology, mladá česká společnost, založená na jaře 2018. VDT Technology se specializuje na bezpečnostní řešení a služeb, především v prostředí chytrých měst, inteligentních budov, řízení a optimalizace veřejné dopravy.

„Díky partnerství se společností Siemens můžeme nabídnout našim zákazníkům pokročilá řešení v oblasti průmyslového internetu věcí a pomoci jim vyrovnat se s výzvami digitální transformace,“ vysvětluje Jiří Jirkovský, generální ředitel VDT Technology.

Společnost DEL je dlouholetým partnerem Siemensu a dodává řešení na klíč v oblasti automatizace, elektrotechniky a robotizace směřující do různých odvětví průmyslu, především do strojírenského, automobilového, těžkého a lehkého průmyslu a energetiky.

„Z rozšíření spolupráce s firmou Siemens v oblasti MindSphere budou profitovat především naši zákazníci, kterým pomůžeme propojit svět IT a automatizace a naplno využít potenciál průmyslového internetu věcí,“ uvádí Jiří Kabelka, předseda představenstva a výkonný ředitel DEL.

[zdroj tisková zpráva Siemens]

/* ]]> */