APLIKACE FIRMY KE STAŽENÍ NAVIGACE SEZNAM.CZ

Seznam.cz má také offline mapy pro mobilní telefony

geobusiness-magazine-pavel-zima-seznam-cz-2014-03-20-w600
Generální ředitel společnosti Seznam.cz Pavel Zima odpovídá na otázky serveru Novinky.cz

Mobilní online mapy jsou dobré, dokud máte datové připojení.

Ačkoliv spousta uživatelů využije datové připojení a online mapu, tak stále platí, že v řadě míst nemá Česká republika – přes všechna vyjádření a reklamu mobilních operátorů – datové pokrytí vůbec nebo je slabé. Proto se vyplatí mít offline mapu (papírovou či digitální) vždy po ruce.

Verze offline map Mapy.cz umožňuje stáhnout do telefonu mapu celé České republiky, což je přibližně 400 MB. Obsahuje turistické mapy včetně cyklotras, vrstevnic a turistických značek, přičemž trasu můžete plánovat pěšky, autem i na kole.

Budete-li chtít vyhledávat restauraci, hotel či nějaký jiný „zájmový bod“, tak je k dispozici katalog Firmy.cz s více než 570 tisíci záznamů.

Offline mapy obsahují zajímavosti a tipy na výlety pro území celé republiky, objeví se vám v místě, kde stojíte, restaurace, bankomaty, ubytování či úřady.

geobusiness-magazine-seznam-cz-mapy-cz-offline-mapy-pro-mobilJak to už dnes bývá zvykem (protože obchodní model je založen na placených firemních záznamech), je mobilní aplikace zdarma pro operační systémy Android, iOS i Windows Phone).

Uživatelé novou verzi na blogu Seznamu chválí a říkají, že po aktualizaci map od Googlu opět začali používat mapy Seznamu. Práce patnácti kartografů v týmu Seznamu je zkrátka poznat.

Že by se karta obracela? Co si o offline mapách v mobilu myslíte vy? Jakého jiného poskytovatele map pro telefony používáte?

Pozn. redakce: Offline Mapy.cz od Seznamu jsou na světě už rok, od léta 2013. Děkujeme čtenářům, že nás na tento fakt upozornili. Při psaní článku jsme původně psali „nová verze“, což samozřejmě není pravda, když je to už rok stará událost. Nicméně o offline mapách do mobilního telefonu se málo ví, proto jsme považovali za důležité a užitečné je na GeoBusiness.cz zmínit.

[via: Seznam.cz blog]

 

/* ]]> */