DOPRAVA CEDA DATA NAVIGACE

Lokalizační tabulky Česka vycházejí v nové verzi, mají mezinárodní certifikaci TISA

ceda-maps-lokalizacni-tabulky-ceska-2021-g

Společnost CEDA Maps informovala o vydání nové verze dat Lokalizačních tabulek Česka verze 9.0 s certifikací mezinárodní agentury TISA.

Nová verze lokalizačních tabulek se zaměřila na dálnice, silnice prvních a druhých tříd a vybrané třetí třídy a místní komunikace.

U komunikací nižších tříd došlo hlavně na turisticky atraktivní lokality, detaily velkých měst jejich propojení s předměstími, úseky komunikací sledované v souvislosti se zimní údržbou a napojení průmyslových parků a dopravních uzlů.

Cílem aktualizace je podpora zvýšení kvality a přesnosti vysílaných dopravních informací.

Vedle vydání nových lokalizačních tabulek a získání certifikace TISA firma také uspěla ve výběrovém řízení na poskytovatele Lokalizačních tabulek Česka pro Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Během následujících čtyř let bude CEDA Maps nejen tvůrcem Lokalizačních tabulek Česka odpověděným i za jejich mezinárodní certifikaci, ale také poskytovatelem podpory všem odběratelům těchto důležitých dat.

K čemu slouží lokalizační tabulky

Radovan Prokeš z firmy CEDA Maps vysvětluje, že lokalizační tabulky slouží k označení důležitých míst na silniční síti a používají se zejména pro vysílání dopravních informací. Dopravní informace nese informaci o času platnosti, typu události, textový popis a další informace.

Aby se však navigační aplikace dozvěděly, kterého úseku či úseků se dané omezení týká, je potřeba popsat například křižovatky (a směr jízdy), mezi kterými daný problém nastal.

Protože různé aplikace používají různé mapové podklady, vydává se právě lokalizační databáze (či lokalizační tabulky), které popisují ta nejdůležitější místa. Lokalizační tabulky se certifikují u celosvětové organizace TISA a do svých dat je pak promítá většina tvůrců navigačních map. Díky tomu je zaručeno, že budete schopni dostat informaci o nehodách, zdržení, kolonách a nebezpečích na silnicích.

 

 

/* ]]> */