INSPIRACE SOFTWARE

Quantum GIS oslavil devět let. Jak vypadal jeho dosavadní vývoj?

Quantum GIS, častěji známý jako QGIS, oslavil v polovině května devět let existence. Počátky programování autoři datují na květen 2002. Od té doby si tento open source GIS získal celou řadu uživatelů a přispěvatelů, včetně České republiky.

Quantum GIS funguje na Linuxu, Unixu, Mac OS X a na Microsoft Windows. Program umí pracovat s vektorovými i rastrovými daty a pracuje také s databázovými formáty.

Při příležitosti devátého výročí vytvořil Nathan W, jeden z participantů projektu QGIS, vizualizaci celého vývoje programu. Máte tedy příležitost shlédnout celých 9 let vývoje za pouhých 8 minut.

Pro vizualizaci byl použit program Gource, který můžete používat také vy, pokud ukládáte vývojové verze svých programů v systémech Git, Mercurial, Bazaar nebo SVN.

[iframe_youtube video=“-NILKRiMtcU“]


Pokud se zajímáte o open source GIS, pak nejbližšími akcemi, zaměřenými na open source software, jsou OSSConf2011 (Žilina, 6. – 9. července 2011) nebo FOSS4G 2011 (Denver, 12. – 16. září 2011). Před pár dny se v Praze konal pátý ročník konference Geoinformatics FCE CTU 2011.

/* ]]> */