BUSINESS INTELLIGENCE

Podle dat z pohybu SIM karet se život vrací do stavu před koronakrizí

abstraktni-pohyb-feat

Server Mobilmania uveřejnil článek o anonymizovaných datech z projektu Atlas mobility a od O2 Geodata mobilního operátora O2. Ze zjištění obou uvedených projektů nezávisle na sobě vyplývá, že život v Česku, měřený pohybem lidí v mobilních sítích, se začíná vracet do stavu před začátkem koronavirového období.

Mobilita je měřena pohybem SIM karty, zda opustí v průběhu dne svoji domovskou buňku. Okruh, který lze takto změřit, se pohybuje od desítek metrů ve městech až po nízké jednotky kilometrů v řídce obydlených oblastech. Data jsou dle operátorů přísně anonymizována. 

Atlas mobility je společný projekt firmy T-Mobile Czech Republic a VŠB – Technické univerzity Ostrava. Data se počítají v národním superpočítačovém centru IT4Innovations.

O2 Geodata je komerční služba, díky níž můžete například zjistit počet návštěvníků lokality vašeho budoucího obchodu. Z anonymizovaných dat se dá zjistit, odkud návštěvníci přicházejí, jak dlouho se v lokalitě zdržují, případně jak často se jejich návštěvy opakují.

úvodní ilustrace: Vexels.com

/* ]]> */