BUSINESS INTELLIGENCE

Datafesťák 2018

Datafesťák 2018 / GeoBusiness

Koncem listopadu se v Hradci Králové uskuteční dvoudenní akce, věnovaná datové analytice pro byznys.

Datafesťák má podtitul „Data & business | Data & manufacturing | Data & government | Data & girls | Hackathon“ a koná se ve dnech23. a 24. listopadu 2018 na fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Kralové.

Data & Business (pátek 9:00–16:00)

Zaměření je na využití dat v obchodě a výrobě. Příběhy lidí, kteří data opravdu využívají. Přijdou mezi nás zástupci firem Adler, Crocodille, DámeJídlo, Kiwi a další. Budete mít možnost připravit si vlastní dotazy a potkat zajímavé osobnosti z řad našich zákazníků a partnerů. Řečníci se utkají o nejlepší přednášku. V pátek večer se můžete těšit na decentní afterparty s vystoupením zpívajícího datového detektiva.

Hackathon (pátek 17:00 – sobota 16:00)

Můžete se těšit na datové sety o letech od kiwi.com, výrobní a logistická data Bageterie Boulevard a Crocodille nebo data o rozvozu od Dáme Jídlo. Každý dataset bude mít svého „taťku“, který data odprezentuje a přijde se sadou business otázek. Necháte se inspirovat nebo vymyslíte vlastní příběh? Dokážete propojit data s nástrojem pro mapy od CleverAnalytics, nebo dáte přednost propojení s datovým setem o počasí? Součástí bude soutěž o nejlepší tým datových detektivů a ceny budou stát za to! 🙂

DataGirls by czechitas (sobota 8:00–12:00)

V sobotu dopoledne se ve spolupráci s Czechitas uskuteční také část pro ženy, co začínají s daty. Během dne se naučí, jak o datech přemýšlet, a vyzkoušejí si různé vhodné nástroje.

[zdroj www.datafestak.cz]

/* ]]> */