OPEN DATA Plan4all ZEMĚDĚLSTVÍ

Otevřené jaro: Družicová data Copernicus pro zemědělství (a pojišťovnictví, potravinářství a veřejnou správu)

otevrene-jaro-2021-webinare-

V rámci Otevřeného jara se koná webinář o používání družicových dat z Copernicus Sentinel-1 a Sentinel-2.

Plan4all pořádá 9. března od 13 hodin webinář (registrace zdarma), během něhož seznámí s aktuálními výsledky vývoje v oblasti DPZ pro zemědělství.

Autoři se zaměří na zpracování časových řad z dat evropského vesmírného programu Copernicus.  Konkrétně jde o propojení dat optického senzoru družice Sentinel-2 a radarových dat z družice Sentinel-1. Data Sentinel-2 jsou totiž často nepoužitelná kvůli oblačnosti, většinou zrovna v ročním období, které je pro vyhodnocování stavu porostu nejdůležitější.

Právě z toho důvodu autoři vyvinuli řadu nových analytických postupů, se kterými seznámí účastníky webináře.

Na webináři budou představeny různé indexy pro vyhodnocení celkové dynamiky porostu, sledování porostové heterogenity a sezónních změn. Ukázány budou také klasifikace plodin, založené na časových řadách a potenciální predikce osetých ploch.

druzice-copernicus-Sentinel-2-sledovani-zmen-v-zemedelstvi-g

V závěru webináře budy představeny také dvě novinky. Nově budou v rámci FOODIE AgriHubu otevřeně zveřejňována data vybraných indexů a autoři plánují přidat další datové sady do variabilní aplikace v precizním zemědělství.

Data, používaná v rámci analytických postupů v zemědělství, mohou být používány ve farmářské prvovýrobě, hodí se také do výzkumu, veřejné správy, potravinářského průmyslu a obchodu. Dokonce se dají nasadit v pojišťovnictví, resp. obecně ve finančním sektoru.

/ fotokoláž archiv ESA

 

/* ]]> */