OPEN DATA

Open Data Expo 2020 se zaměří na klima, ochranu životního prostředí a zelenou ekonomiku

open-data-expo-2020-feat

Open Data Expo 2020 je veletrhem otevřených dat v České republice. Letos v Praze se koná již 5. ročník veletrhu, který je tradičně spojen s konferencí k využívání open dat a tzv. civic technologies. V tomto roce bude hlavním tématem Open Data Expo klima, ochrana životního prostředí a zelená ekonomika. Naším cílem je podpořit technologický, ale i společenský rozvoj v oblasti ochrany životního prostředí a klimatu a upozornit na důležitost a využití (otevřených) dat právě při ochraně životního prostředí. Na veletrhu můžete potkat instituce, které usilují o snižování emisí a závislosti na fosilním průmyslu, přispívají k boji proti suchu, erozi půdy, úhynu lesů a biodiverzity. Celý seznam institucí zveřejníme v průběhu února.

Termín 2. března 2020 (9.00 -16.00)
Místo: CAMP – Centrum architektury a městského plánování
Téma: Klima, ochrana životního prostředí a zelená ekonomika
Keynote: Jan Phillip Albrecht, Ministr energetiky, zemědělství, životního prostředí, přírody a digitalizace Šlesvicka-Holštýnska, bývalý europoslanec

[Climate] Open Data Expo 2.0.2.0

Základní informace o veletrhu najdete na webu: https://osf.cz/open-data-expo-2020/

Registrace pro individuální účastníky/-ce je otevřená na https://bit.ly/climateODE2020 

Registrovat se můžete i jako vystavující instituce s možností ukázat svá data přímo na veletrhu: https://bit.ly/climate ODE 2020 vystavující

Hlavním hostem Open Data Expo bude Jan Phillip Albrecht z Německa, bývalý europoslanec a autor GDPR, specialista na právo v digitálním světě, který nyní působí jako ministr pro energetiku, zemědělství, životního prostředí, přírody a digitalizace Šlesvicka-Holštýnska.

Účast také přislíbila Weronika Michalak z Polska, ředitelka organizace HEAL (Aliance pro zdraví a životní prostředí), která se věnuje problematice ovzduší a divestmentu (odklonu od fosilních paliv) nebo Sigurður Loftur Thorlacius z Islandu, který se zabývá výpočty uhlíkové stopy.

Na veletrhu se pořadatelé zaměří na situaci v ČR, konkrétně v „klimaticko-opendatovém“ diskuzním panelu, zaměřeném na ČR. V panelu přislíbilo účast například Ministerstvo životního prostředí, konkrétně Česká informační agentura životního prostředí, Ministerstvo vnitra, Český rozhlas nebo společnost AMPER METEO, která je partnerem letošního ročníku.

Cílem je podpořit technologický, ale i společenský rozvoj v oblasti ochrany životního prostředí a klimatu a upozornit na důležitost a využití (otevřených) dat právě při řešení a tvorby (adresných) klimatických opatření a politik na základě důkazů a vědeckého sledování jevů kolem nás.

Na veletrhu tak můžete potkat instituce a společnosti, které usilují o snižování emisí a závislosti na fosilním průmyslu, přispívají k boji proti suchu, erozi půdy, úhynu lesů a biodiverzity.

 

/* ]]> */