Sleva na software ProGEO

ROZHOVORY

Marissa Mayer z Google: podcast, videorozhovor

marissa-mayer-google-official-photo

Marissa Mayer je viceprezidentkou společnosti Google pro oblast „location and local services“. Ve firmě pracuje od června 1999 a je jedním z prvních dvaceti přijatých zaměstnanců. Google v současnosti zaměstnává více než dvacet tisíc lidí po celém světě.

DirectionsMag – podcast

Do nové funkce v „geo-týmu“ byla Marissa Mayer jmenována v říjnu 2010. Joe Francica a Adena Schutzberg, editoři online magazínu DirectionsMag, s ní proto 13. ledna 2011 udělali půlhodinový rozhovor. Audio záznam [přímý odkaz na MP3].

Mayer se objevila v řadě žebříčků, například v časopisech Newsweek („10 Tech Leaders of the Future“), Red Herring  („15 Women to Watch“), Business 2.0 („Silicon Valley Dream Team“), BusinessWeek anebo Fast Company. V roce 2008 se ve svých 33 letech stala nejmladší ženou v historii, která byla zařazena do seznamu nejvlivnějších žen světa, který sestavuje časopis Fortune.

Marissa Mayer je absolventkou Stanfordovy univerzity. Má bakalářský titul ze symbolických systémů a  inženýrský titul z počítačových věd. Na obou stupních se specializovala na umělou inteligenci. Od Illinois Institute of Technology obdržela čestný doktorát.

MediaBistro – video

Server MediaBistro s Marissou Mayer natočil videorozhovor, mimo jiné o její roli v segmentu „location services“ a o důležitosti polohy v marketingu.

Služby založené na poloze (LBS, location-based services) jako je například FourSquare jsou podle ní teprve v počátcích. Teprve až se do LBS zapojí více prodejců, začne být tento segment zajímavější.

Video 1. část [délka 4:47] (všechna videa jsou na YouTube)
Video 2. část [délka 4:07]
Video 3. část [délka 5:29]

Co si o LBS myslíte vy? Pište do diskuze pod článkem.


/* ]]> */