INSPIRACE

Letošní Super Bowl s Augmented Reality[singlepic id=71 w=320 h=240 float=left]Tentokrát je trochu moc cizích slov v titulku a možná se bude hodit stručné vysvětlení pojmů. SuperBowl je finále amerického fotbalu, národního sportu v USA, které bývá každoročně spjato s obrovskou komerční show a obrovskou sledovaností. Augmented Reality (AR) je rozšíření reálného obrazu o další digitální informace či objekty, například na displeji mobilního telefonu. O víkendu se oba pojmy potkají, aby přitáhly další pozornost k této události.

Jde o společnou iniciativu celostátního titulu USA Today a společnosti juniao sídlící v Mnichově, která je jedním z lídrů v oblasti Augmented Reality. Uživatelům nabídnou hned dvě zkušenosti s AR – virtuální prohlídku stadionu a 3D animace nejdůležitějších okamžiků, jež se odehrají na trávníku.

Vyzkoušet si vše mohou uživatelé smartphonů vybavených operačním systémem Android ve verzi 2.1 a vyšší, iPhone 3GS či iPhone 4, kteří si zdarma stáhnou aplikaci junaio z patřičných tržnic (Android Market Place, Apple App Store).

Už dnes, v pátek 4. února je možné pomocí kanálu junaio USATODAY 360 Stadium Tour ocitnout uprostřed Cowboys Stadium, domovu Dallas Cowboys, ve kterém se letošní finále odehraje. Pohybováním kamery kolem sebe se vydáte na prohlídku po stadionu otevřeném v roce 2009 a do něhož se vejde sto tisíc diváků. Průvodcem vám bude majitel Cowboys Jerry Jones a provede vás i interiéry včetně šatny domácích.

Pokud se dostanete k pondělnímu (7.2.) vydání USA TODAY, nalistujte si hlavní stranu sportovního zpravodajství a pokud kamerou svého mobilu zaberete určenou fotografii, měli byste se s pomocí kanálu USATODAY SuperBowl Key Play přenést do 3D animace s nejdůležitějšími okamžiky nedělního utkání, ve kterých se budete moci změnou úhlu svého přístroje pohybovat a prohlížet si rozhodující vteřiny sportovního utkání z různých pozic.

Můžete si o americkém fotbalu myslet cokoliv, třeba že je nepovedenou náhražkou ragby, nelze mu upřít obrovskou sledovanost za oceánem. Loňský Super Bowl údajně nastavil televizní sledovanost 106,5 miliónu diváků na novou úroveň. Nabídka vyzkoušet si zdarma Augmented Reality na svém telefonu je tedy především vynikajícím marketingovým tahem společnosti juniao. A abych nezapomněl, ve finále se utkají Green Bay Packers a Pittsburgh Steelers.

Instruktážní video: http://www.youtube.com/watch?v=Q3D5bOYZnCU

Další informace naleznete zde: biggame3d.usatoday.com či http://www.junaio.com/usatoday