VR

Festival o virtuální a doplněné realitě v květnu

Czech VR Fest 2018 / GeoBusiness

První ročník festivalu Czech VR Fest, který se konal loni v květnu, navštívilo ve dvou dnech více než pět tisíc zájemců o virtuální a rozšířenou realitu.

Na loňském Czech VR Festu se objevili například Veronika McGregorová z NASA, Masaru Ohnogi z čínské společnosti Gumi nebo zakladatel VRScoutu Ryan Bell, který spolupracoval také s americkým prezidentem Barackem Obamou. Na konferenci také vystoupili Amir Abrihami z Unity Technologies a Tomáš Mariančík ze Soliraxu.

Letos se konference a festival konají 10. až 12. května 2018 v pražském CIIRC (Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky).

Rok 2017

Loni bylo do programu zařazeno také finále mistrovství ČR ve virtuálním souboji Czech VR League. Účastníci bitvy bojovali ve virtuální realitě futuristickými zbraněmi proti mimozemským dronům. Absolutním vítězem se stal Josef Ráž alias MCJoe z VR herny VR Future.

Vedle akčních soubojů ve virtuální realitě se konalo také finále dvou týmů programátorských VR profesionálů – hackathon nazvaný Torch VR Battleton. Tříčlenná porota, ve které usedl například Antonín Míšek ze Škoda Auto, nakonec zvolila jako historicky prvním vítězem tým Cute Potato.

Pro koho je VR a AR

Přínosy v oblasti strojírenského průmyslu, vzdělávání, armády, kultury, zdravotnictví a mnoha dalších oborů jsou nesporné. Na konferenci se představí řada projektů vznikajících v prostředí českých vývojářů a grafiků. Právě pro ně vznikla Asociace virtuální a rozšířené reality, která jim chce pomoci spojit se s investičními fondy, granty, univerzitami i soukromým sektorem.

Přihláška na Czech VR Fest

Na festival a konferenci se přihlásíte přímo na webu akce. Vstupenka na festival začíná na 299 Kč, na konferenci od 4599 Kč (a s časem cena roste).

/* ]]> */