ArcGIS ARCDATA PRAHA

6x jarní ArcGIS. Jak udělat mapu hezčí, Map Viewer, hostované vrstvy prvků, instantní appky, StoryMaps

workshopy-arcgis-arcdata-praha

Firma Arcdata Praha připravuje bezplatné jarní pracovní webináře se softwarem ArcGIS.

Snímky do mapy s ArcGIS

Inka Tesařová, 5. dubna 2022

Ať už fotíte ze země, z dronu nebo máte snímky z družice, pro další analýzu je potřebujete umístit do mapy. Teprve pak totiž můžete vidět, kde přesně se sledovaný jev nalézá, kde se co pěstuje, kde je jak zdravá vegetace nebo které střechy byly poničené tornádem…

Různé způsoby zobrazení ve 2D i 3D mapě pak tuto názornost ještě podtrhnou. A právě to si ukážeme na workshopu s využitím nástrojů ArcGIS Pro, ArcGIS Image Analyst, ArcGIS QuickCapture s Oriented Imagery a ArcGIS Image for ArcGIS Online.

Jak udělat mapu hezčí

Jan Souček, 12. dubna 2022

Co mapám pomáhá a na co si při jejich tvorbě naopak dávat pozor? Během workshopu v konkrétních ukázkách přepracujeme několik map a probereme při tom nejrůznější záludnosti, které je dobré mít při jejich tvorbě na paměti. Rady se budou týkat technické, estetické i funkční stránky tvorby map. Používat se bude ArcGIS Pro a výklad bude vhodný i pro začínající uživatele.

Hostované vrstvy prvků

Matej Vrtich, 26. dubna 2022

Data představují základ každého informačního systému a systém ArcGIS je charakteristický svým webovým přístupem k datům, který umožňuje jejich využití napříč desktopovými, webovými i mobilními aplikacemi. Webinář je proto věnován vektorovým a tabelárním datům a jejich správě v prostředích ArcGIS Online a ArcGIS Enterprise ve formě tzv. hostované vrstvy prvků. Podíváme se na způsoby jejich publikace a aktualizace, stejně jako na rozmanité možnosti nastavení, které hostované vrstvy prvků nabízejí.

Novinky v aplikaci Map Viewer

Lucie Patková, 3. května 2022

V první části webináře si nový mapový prohlížeč pro ArcGIS Online porovnáme s původním Map Viewer Classic. Představíme si novinky v tzv. smart mappingu (např. nové barevné škály, využití různých efektů nebo možnosti tvorby grafů), ukážeme si interaktivní pop-up okna vč. možnosti jejich úpravy pomocí jazyka Arcade a podíváme se na možnosti úpravy vzhledu rastrových dat. V druhé části se zaměříme na vylepšení ve vrstvě skici, která slouží pro poznámky a kreslení v mapě, na nový editor a možnost práce s GeoJSON formáty, tabulkami a popisky.

ArcGIS Instant Apps

Vladimír Holubec, 10. května 2022

S novým mapovým prohlížečem byla představena i nová generace šablonových aplikací, tzv. ArcGIS Instant Apps. Pomocí těchto šablon můžete v několika minutách ze své mapy či scény vytvořit hezkou 2D, resp. 3D aplikaci s předem definovanou funkcionalitou. V průběhu webináře si vysvětlíme rozdíly oproti jiným typům aplikací, představíme si aktuálně dostupné Instant Apps a samozřejmě i postup jejich tvorby a konfigurace.

ArcGIS StoryMaps

Radek Kuttelwascher, 17. května 2022

V letošním roce to budou čtyři roky, kdy první uživatelé mohli začít vyprávět příběhy a publikovat články pomocí aplikace ArcGIS StoryMaps, tedy Mapy s příběhem. ArcGIS StoryMaps usnadňují, urychlují a zefektivňují přípravu a publikování libovolného sdělení, zpravidla obohaceného o interaktivní mapu. V jediném prostředí tak mohou uživatelé prostorová data nejen spravovat a analyzovat, ale také je přehledným a atraktivním způsobem publikovat. Během webináře představíme základní principy aplikace a hlavní ovládací prvky pro návrh interaktivních map. Dozvíte se také, kam bude tato populární aplikace v budoucnu ještě směřovat.

Jak se na webináře přihlásit

Na každý webinář je potřeba se přihlásit samostatně. Odkazy najdete na firemním webu.

/* ]]> */