Sleva na software ProGEO

Bleskovky CEDA DATA

Integrovaný záchranný systém si vybral dodavatele dat

Právě bylo dokončeno výběrové řízení na dodavatele mapových podkladů pro Národní informační systém Integrovaného záchranného systému ČR.


V lednu 2015 vypsala Česká pošta, odštěpný závod služby ICT, zjednodušené podlimitní řízení dle zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, jehož předmětem byl nákup licencí na užití mapových podkladů pro Národní informační systém Integrovaného záchranného systému – konkrétně pro sjednocující část projektu tzv. Střechu NIS IZS.

V řízení byly poptávány digitální mapové podklady České republiky s navazujícím přesahem 20 kilometrů do zahraničí. Součástí zadání na dodavatele byla vektorová data silniční a uliční sítě vhodná pro routovací a vyhledávací úlohy, turistická a cykloturistická data ve vysokém stupni detailu, určená pro provoz nově budované tísňové linky 112. Soutěžící společnosti musely podat nabídku včetně funkčního vzorku dat pro dva kraje a příhraniční oblasti.

Jak dnes oznámila společnost Central European Data Agency (CEDA), její nabídka byla vyhodnocena jako nejkvalitnější a zároveň cenově nejvýhodnější. Dodávka dat do tohoto projektu bude probíhat čtyřikrát ročně po dobu čtyř let.

Jiří Jindra, generální ředitel společnosti Central European Data Agency k výsledku poznamenal: „Jsme rádi, že se naše data stanou nedílnou součástí dnes nejvýznamnějšího IT řešení v oblasti integrovaného záchranného systému České republiky. V situacích, kdy jde o záchranu lidského života, je potřeba využívat jen ty nejkvalitnější technické prostředky. Udržet takový standard našich dat je pro nás výzvou i každodenní prací.“

/* ]]> */