Americký slevový portál Groupon, který v podstatě rozpoutal vlnu nejrůznějších slevových serverů, koupil Glassmap.

Groupon, který v listopadu 2011 vstoupil na newyorskou burzu, v současnosti zaměstnává přibližně deset tisíc zaměstnanců. Slevové nabídky si můžete přes něj vybrat v 565 městech světa.

Glassmap je naopak startup, založený počátkem roku 2012 v inkubátoru Y Combinator.

Y Combinator již od roku 2005 investuje dvakrát ročně malou částku peněz (po 18 tisících dolarů) do většího počtu zajímavých začínajících firem. Ty se pak přesunou na tři měsíce do Silicon Valley, kde intenzivně pracují na vytvoření prototypu toho, čím se zabývají. Výsledky jejich snažení jsou pak prezentovány většímu počtu potenciálních investorů na Demo dni.

Y Combinator od svého založení financoval rozjezd více než 460 startupů – mezi ně patří například Airbnb nebo Hipmunk (abychom jmenovali ty, co nějakým způsobem souvisejí s využitím prostorových informací).

Glassmap 11. ledna 2013 na svém blogu oznámil, že se stává součástí Grouponu a že stejnojmenná aplikace Glassmap přestane být funkční k 15. únoru 2013.

Glassmap vytvořil patentovanou technologii, kombinující vaše kontakty a jejich polohu. V srpnu 2012 přišla do Apple Appstore a Google Play verze Glassmap 2.0, která měla dvě zásadní vlastnosti:

  • sdílení vaší polohy s vašimi přáteli probíhá prakticky v reálném čase, včetně fotografií a toho, co děláte. Glassmap ovšem na rozdíl od jiných aplikací používá patentovanou technologii, která tak nevybije baterii vašeho mobilního telefonu. Podle spoluzakladatele Geoffreye Woo Glassmap spotřebuje za hodinu jen 0,5 % baterie – ostatní typické realtimeové aplikace z baterie „vycucnou“ pět procent energie za hodinu.
  • sofistikovaný „engine“ pro sledování relevantních událostí, lidí a fotografií, které jsou kolem vás

Vedle toho je součástí mobilní aplikace také propojení s případnými účty Facebooku, Instagramu a Twitteru včetně synchronizace komentářů a „lajků“.

Není proto divu, že Groupon koupil Glassmap, resp. koupil si know-how v osobách zakladatelů, kterými jsou absolventi Stanfordské univerzity Geoffrey Woo, Jon Zhang a Jonathan Chang.

Technologii, kterou používá Glassmap, si vývojáři pojmenovali Cerberus.