KRÁTCE

GIS v plánování měst a regionů – program konference 14. 9. 2017

konference GIS v plánování měst a regionů / GeoBusiness.cz

Konference České asociace pro geoinformace, věnovaná GIS v plánování měst a regionů, se blíží a už známe program.

Třetí ročník konference GIS v plánování měst a regionů se bude konat 14. září 2017 v Praze v prostorách Vysoké školy regionálního rozvoje a Bankovního institutu – AMBIS.

Vojtěch Zvěřina z firmy Gepro se bude ptát, zda se občan vyzná v územním plánu. O adaptační strategii v rámci projektu Adaptace sídel na změnu klimatu bude mluvit Pavel Struha. Také další strategičtí firemní členové České asociace pro geoinformace, společnosti T-Mapy a Hexagon, budou mít rovněž své přednášky. Zástupce Hexagonu bude hovořit o internetu věcí a tématice „smart city“, tedy inteligentním řízení procesů v městské infrastruktuře.

Čekat na vás budou Jindřich Mičán s analýzou urbanistického vývoje města Nymburk metodou landuse. O vývoji podoby územně analytických podkladů mezi lety 2008 až 2016 na příkladu obce s rozšířenou působností Rakovník bude referovat Kateřina Hamouzová. Hana Zajícová ve své přednášce ukáže srovnání prostorové reprezentace adresních bodů.

Studentskou sekce referátů bude moderovat Jaroslav Burian z katedry geoinformatiky Univerzity Palackého v Olomouci.

Součástí konference je také pracovní seminář, věnovaný sběru dat pro regionální rozvoj. Na něm se dozvíte o tepelné mapě města Brna v rámci Czech Globe, anebo o sledování tepelných ostrovů z vyhodnocených termovizních dat, pořízených dronem.

Konference jsou také o setkávání a networkingu, proto pořadatelé mají na stránkách konference aktivní seznam přihlášených účastníků. Podívejte se, kdo už se přihlásil.

/* ]]> */