UDÁLOSTI

GIS Ostrava 2011: Jaká bude?Sympozium GIS Ostrava 2011 se uskuteční 23. až 26. ledna.

Protože někteří čtenáři GeoBusinessu možná ještě přemýšlejí, zda do Ostravy jet, zeptali jsme se Ivany Češkové z organizačního výboru akce, na co se mohou účastníci těšit.

Co chystáte na letošní GIS Ostrava jako hlavní „tahák akce“?

Věřím, že celý program sympozia bude pro účastníky velkým lákadlem, programový výbor ho od počátku velmi intenzivně připravuje a stále vylepšuje. Tradičně dobře obsazená je sekce Advances in Spatial Modelling ve výzkumném bloku, která je plánována prakticky na celé úterý. V aplikačním bloku bude jistě zajímavá sekce GIS ve vodním hospodářství. Pro účastníky posterové sekce je připraveno hodnocení jimi připravených posterů a autoři nejzajímavějších se mohou těšit na zajímavé odměny věnované sponzorem sekce – Student Agency.

Jsme rádi, že pozvání přijali klíčoví řečníci z univerzity v Hannoveru.

Vedle seminářů připravujeme také tři jedinečné exkurze – do prostředí Národního dopravního informačního a řídícího centra, do ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu a do trenažérů mošnovského letiště.

Nezanedbatelná jistě bude také společenská hodnota setkání celé geoinformatické komunity – připraven je tradiční bohatý raut se sladkým překvapením.

Pořádáte opět konferenční semináře? Jakých seminářů se mohou lidé zúčastnit?

Seminářů je v nabídce také celá řada. První začínají již tradičně v neděli a pak v pondělí dopoledne ještě před zahájením samotného sympozia. Kromě placených pracovních seminářů jsou připraveny i semináře firemní, na které je vstup volný. Předpokládáme, že velkou pozornost by mohl vzbudit seminář k Harmonizaci, kde budou představeny výsledky z projektu Humboldt, dále je připraven speciální seminář pro řízení územního a regionálního plánování PROCES a také již známý Roll-out ArcGIS 10, na což se zájemci mohou těšit v samotném závěru sympozia – ve středu.

Kolik je momentálně registrováno účastníků?

Počet registrovaných účastníků se zvláště v posledních dnech rychle zvyšuje vzhledem k blížícímu se termínu konce zvýhodněné ceny vložného a k dnešnímu dni – čtvrtek byl zaregistrováno 200. účastník. Předpokládáme, že se počet přiblíží předpokládanému počtu 250.

Přihlašte se na GIS Ostrava 2011.