CEDA NAVIGACE

Firma CEDA Maps dala hasičům mapová data zdarma

data-ceda-maps-pro-hasice-f

Firma CEDA Maps zdarma poskytla HZS ČR nejaktuálnější podrobná mapová data, která hasičským jednotkám umožní minimalizovat čas na cestě tam, kde je lidé nejvíc potřebují.

Profesionální data jsou součástí informačního systému NIS IZS, který se používá pro provoz call center TCTV 112, operačního řízení hasičů a také u ostatních záchranných složek IZS.

„Usnadňují nám práci tam, kde běžně dostupné mapové podklady nestačí. Ne všechny cesty, které jsou pro veřejnost nepoužitelné, jsou skutečně neprůjezdné a naopak ne všechny komunikace jsou pro nás dostatečně široké a průjezdy dost vysoké. CEDA mapy vidí svět z naší perspektivy, a proto nám výrazně usnadňují práci,“ řekl plukovník Ing. Roman Bílý, ředitel odboru operačního řízení MV-generálního ředitelství HZS ČR.

Radovan Prokeš, ředitel CEDA Maps, k tomu dodal: „Na naše data spoléhá integrovaný záchranný systém už řadu let. Přestože smlouva na dodávky jejich aktualizací skončila, chtěli jsme přispět a poděkovat záchranářům, že se starají o naši bezpečnost. Proto jsme se rozhodli pomoci tím, že jsme v dodávce mapových dat pokračovali po dobu nouzového stavu zdarma.”

/ zdroj tisková zpráva CEDA Maps

/* ]]> */