INSPIRACE

Chcete udržet svoji motivaci? Nechte se sledovat.

getupp-feat

Na začátku roku si dáte závazek, že budete chodit pravidelně cvičit. To je také důvod, proč jsou fitcentra v prvních měsících roku plná odhodlaných cvičenců. Jenomže zvyk je železná košile. Pokud nemáte pevnou vůli, disciplínu a naprosté odhodlání změnit svůj návyk, je velmi pravděpodobné, že se po čase opět vrátíte ke svým stávajícím zvyklostem (tj. přestanete cvičit).

Takto bychom mohli uvést celou řadu příkladů, kdy i přes odhodlání skončíte zpět na začátku.

getupp-mzl.mkotgfim.320x480-75-1

Jak tedy zabránit tomu, aby vaše nadšení nevyprchalo a vydrželi jste potřebných 30 dní, které podle psychologů potřebujete na vytvoření nového návyku?

Jednou z možností je zveřejnění svého záměru. Tím snížíte pravděpodobnost vrácení se ke „starému pořádku“.

Německá firma Getupp přišla se zajímavou stejnojmennou aplikací pro Apple iPhone, která je založená na poloze (location-based service).

getupp-mzl.krjdtmku.320x480-75-2

V ní se můžete zavázat k něčemu, co chcete skutečně dotáhnout do konce. Například chcete chodit cvičit pravidelně třikrát týdně nebo se připravovat na maratón. Přihlásíte se, udáte svoji polohu a čas, kdy a kde chcete aktivitu uskutečnit.

Vaši přátelé na Facebooku mezitím mohou hlasovat, zda se vám to skutečně podaří.

Poté, co přijdete na místo, se znovu nalogujete do Getupp, program zkontroluje vaši polohu (s pomocí GPS) a vašim přátelům na Facebooku nahlásí, jak jste úspěšní.

Je jednoduché omlouvat sám sebe před sebou, těžší je ospravedlnit svůj nesplněný závazek před ostatními.

Program si můžete nainstalovat z Apple Appstore.

A až program vyzkoušíte, dejte vědět své postřehy ostatním čtenářům v diskuzi pod článkem.

/* ]]> */