CEDA

StreetNet firmy CEDA Maps se používá v novém mýtném systému Czechtoll

czechtoll-ceda-maps-streetnet-gb

Nový mýtný systém Czechtoll byl spuštěn 1. prosince 2019. Za první týden provozu vybral více než 237 milionů korun. Podle generálního ředitele společnosti CzechToll Mateje Okáliho má být provoz nového mýtného systému ročně téměř o miliardu korun levnější.

Společnost CEDA Maps oznámila, že v mýtném systému se používají geodata CEDA StreetNet včetně na míru připravených mapových vrstev. Data se používají v palubních jednotkách i v backoffice celého systému.

Projektový manažer Andrej Vrábel ze společnosti Kedros, která se na vývoji systému podílela, firmu CEDA Maps chválil: „Chcel by som sa Vám týmto veľmi pekne poďakovať za vynikajúcu profesionálnu spoluprácu a oceniť všetko úsilie, ktoré ste vynaložili v projekte Systému Elektronického Mýta ČR.“

Zdrojem pro ilustraci je https://mytocz.eu/cs/sluzby-zakaznikum/kalkulator-mytneho/podle-trasy, kde se mapa zobrazí po zadání libovolné kombinace parametrů vozidla a trasy. Případně si zde můžete navolit jinou kombinaci či trasu. Data CEDA Maps jsou jak v podkladové, do šeda laděné mapě, tak se podle nich plánují trasy a počítají délky zpoplatněných úseků.

/ foto archiv Czechtoll, CEDA Maps

/* ]]> */