Sleva na software ProGEO

Arkance Systems (CAD Studio)

CAD Studio: výsledky za rok 2015

Meziroční nárůst tržeb dosáhl 14 procent, prodeje odborných služeb a softwaru nejvíce vzrostly v oblasti stavebnictví a architektury.

Akciová společnost CAD Studio, specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a PDM řešení, informovala o průběžných hospodářských výsledcích za kalendářní rok 2015.

V oblasti strojírenských produktů od Autodesku se meziročně zvýšil prodej licencí o 11 procent, ve stavebnictví dokonce o 47,5 procenta.

Významně narostl prodej produktů a služeb u slovenských poboček CAD Studia, a to o celých 140 procent.

Základem vynikajících výsledků v oblasti stavebnictví a architektury, která nejvíce přispěla k celkovému meziročnímu nárůstu tržeb společnosti CAD Studio o 14 procent, bylo jak oživení v oblastech výstavby silnic i budov, tak i rostoucí požadavky na využití moderních technologií Informačního modelu budovy (BIM) ze strany investorů.

Důležitou změnou dotýkající se obchodního modelu firmy je postupný přechod od trvalých licencí produktů společnosti Autodesk na licencování formou pronájmu. Díky němu je pro zákazníky pořízení nových licencí cenově dostupnější. Nové možnosti licencování řada zákazníků CAD Studia využila již v roce 2015. Podíl pronájmů tak vloni činil 29 procent ze všech prodaných licencí produktů od Autodesku. I díky tomu narostl počet CAD Studiem dodaných nových licencí meziročně o 30 procent.

„CAD Studio vstupuje do 25. roku působení na našem trhu. Od prodeje AutoCADu jsme postupně přešli k řešením specializovaným na jednotlivé oblasti konstrukce a projektování. K nim nabízíme také konzultační služby, odborná školení, technickou podporu a širokou řadu doplňků a nadstaveb vytvořených přímo našimi vývojáři,“ připomíná Jan Binter, výkonný ředitel společnosti CAD Studio.

„O úspěšnosti této strategie svědčí nejen rostoucí ekonomické výsledky a pozice největšího partnera Autodesku v Česku a na Slovensku, ale také popularita námi vyvinutých bonusových nadstaveb CS+ nebo více než 680 tisíc registrovaných uživatelů na našem portálu CADforum.cz. Chceme dále rozvíjet nové oblasti – ve strojírenství zejména automatizaci navrhování (ETO), simulace, správu dat nebo cloudové aplikace Autodesk 360, které otevírající nové možnosti navrhování, například s 3D CAD/CAM aplikací Autodesk Fusion 360. Ve stavebnictví bude nosným tématem BIM a jeho využití v rámci celé výstavby i správy budov. Chystáme také několik nových zajímavých on-line projektů. Už brzy se s nimi pochlubíme.“

Definitivní auditované hospodářské výsledky společnost CAD Studio představí s uzavřením svého finančního roku, který skončí březnem 2016.

/* ]]> */