PRÁVĚ SE STALO

Apple hledá do týmu pro LBS

apple-logo-feat

Čas od času se v redakci setkáme s dotazem, jaká je podle nás práce snů v geoinformatice. Google, Esri, Intergraph? Nebo je to vaše práce? Práce snů je pro každého z nás jiná. A co třeba Apple? Nyní máte příležitost to zjistit.

Location based services (LBS) jsou sice s námi na mobilních telefonech od počátku 21. století, ale teprve s nástupem tzv. chytrých telefonů se mapy, katastr, souřadnice a vše ostatní, co geoinformatici důvěrně znají, dostávají do povědomí skutečně široké veřejnosti (i když třeba v jiných souvislostech nebo trochu ve zkreslené podobě).

Firma Apple má velké plány se svými službami, založenými na poloze. Informace o tom, že Apple připravuje svojí mapovou aplikaci, takže na tabletu iPad již v další verzi asi nebudou Google Maps, nýbrž nějaké „Apple Maps“ či „iMaps“, se vedou diskuze po celém světě.

To, že to Apple s polohovými službami myslí vážně, potvrdila koupě firmu Placebase v roce 2009. V roce 2010 pak došlo k akvizici další online mapové služby Poly9.

Přestože Apple prodloužil smlouvu se společností Google na používání jejich dat, pro polohové služby již používá své databáze.

Nyní je v Applu otevřena nová pracovní pozice s názvem „OS QA Location Engineer“.

Práce vyžaduje „znalosti kolem GPS, A-GPS, LBS a navigačních algoritmů“ a zkušenosti týkající se mobilních technologií.

Apple již dříve prohlásil, že chce významně zlepšit svoji mapovou aplikaci.

V nové verzi operačního systému iOS 5, která má být k dispozici na podzim, přibyly mezi 200 funkcemi, také prostorově vztažené upomínky v kalendáři. Například půjdete do obchodu na nákup a váš telefon nebo tablet vám řekne, že se můžete také zastavit vyzvednout vyčištěný oblek v nedaleké čistírně.

P.S.: Až vás do Applu přijmou, dejte nám do redakce vědět, jaké to tam je 🙂

/* ]]> */