HARDWARE TISKOVÉ ZPRÁVY

Velkoformátové multifunkční řešení od Canonu

canon-imagePROGRAF-MFP-M40-Solution-w600

Firma Canon představila nové velkoformátové multifunkční řešení určené pro práci s technickou dokumentací.

Řešení nese označení Canon imagePROGRAF MFP M40 Solution a pokrývá kompletně workflow velkoformátového tisku, skenování, archivace a sdílení barevných i černobílých dokumentů.

canon-imagePROGRAF-MFP-M40-Solution-w600

Řešení obsahuje velkoformátovou tiskárnu Canon imagePROGRAF, nový skener M40 připojený přes integrovaný stojan, software MFP a velký dotykový displej s možností dynamických náhledů. Sestava je vhodná pro pracovní skupiny jakékoli velikosti, které se zabývají zpracováním technické dokumentace, od jejího skenování až po finální výstup. Jde zejména o zástupce segmentu AEC (Architecture, Engineering and Construction).

Díky univerzálním funkcím tisku a Scan-To-Copy/File/E-mail/Cloud Connectivity vyhovuje nové multifunkční zařízení požadavkům uživatelů kategorie CAD/GIS na rychlost a kvalitu práce. Řešení Canon imagePROGRAF MFP M40 dokáže skenovat předlohy o šíři až 40 palců, při rychlosti 13 palců za sekundu (monochromaticky). Zároveň využívá nové uspořádání snímacích senzorů CIS (Contact Image Sensor), které zajišťuje přesné a čisté snímání obrázků bez stínů v řádkovém zobrazení objektů a v reálném optickém rozlišení 1200 dpi.

Díky tiskovému rozlišení 2400 x 1200 dpi a velikosti kapky inkoustu 4 pl snadno replikuje jemné linie a složité detaily. Technologie výměnných zásobníků inkoustu hot swap navíc umožňuje nahrazení dané barvy bez přerušení probíhajícího tiskového procesu.

Software SmartWorks MFP, který lze ovládat prostřednictvím 22palcového intuitivního dotykového displeje, podporuje dávkové zpracování skenovaných předloh, což výrazně zvyšuje efektivitu použití. Zařízení nabízí i vestavěný pevný disk* s kapacitou 250 GB, na nějž je možno ukládat soubory ve formátech PDF, JPEG a TIFF. Canon imagePROGRAF M40 nabízí širokou variabilitu konfigurací. Uživatelé si mohou řešení přizpůsobit zcela podle vlastních potřeb. imagePROGRAF M40 je kompatibilní s pěti velkoformátovými tiskárnami z řady Canon imagePROGRAF. Konkrétně jde o modely iPF750, iPF815, iPF825 a nedávno představené iPF760 a iPF765.

„Dříve byli architekti, inženýři a stavbaři primární skupinou uživatelů řešení pro velkoformátové skenování a tisk. Průběžně se ale objevuje mnohem více oblastí nasazení, a proto očekáváme podstatný růst trhu. Vyšší využití velkoformátového zpracování obrazu indikujeme u společností ze segmentu utilit, u firem zabývajících se těžbou a dopravou ropy a plynu nebo u vládních institucí, jež například plánují výstavbu měst. Všechny tyto organizace potřebují skenovat, archivovat a přetiskovat plány a technické výkresy,“ doplnil Yuichi Miyano, ředitel divize velkoformátového tisku společnosti Canon Europe.

„Portfolio společnosti Canon se zaměřuje na tuto poptávku. Nový systém imagePROGRAF M40 představuje dostupnou volbu pro vysoce kvalitní velkoformátové skenování a tisk. Lze jej snadno ovládat a i díky tomu jde o velmi všestrannou investici pro jakýkoli podnik, který chce zvýšit produktivitu zpracování svých obrazových vstupů a výstupů,“  doplnil Yuichi Miyano.

Řešení Canon imagePROGRAF MFP M40 bude u autorizovaných partnerů firmy Canon dostupné od ledna 2013. Více informací najdete na stránkách společnosti Canon, konkrétně na https://www.canon-europe.com/for_work/products/large_format_printers/index.aspx.

/* ]]> */