HARDWARE

Ultralehký 15,6“ notebook pod 1 kg. Acer uvádí Swift 5

Acer Swift 5 2018 / GeoBusiness

Již před pár měsíci firma Acer udivila svět svým čtrnáctipalcovým notebookem Acer Swift 5. Koncem května společnost představila verzi s ještě větší úhlopříčkou, hmotnost notebooku však zůstává stále pod jedním kilogramem.

Protože se optimalizovalo, tak displej nově lemují velmi tenké rámečky s šířkou pod šest milimetrů, přesněji 5,87 mm. Horní a spodní kryt jsou vyrobeny ze slitiny hořčíku a lithia, prostor pro ruce okolo klávesnice je lemován materiálem ze slitiny hořčíku a hliníku.

Acer Swift 5 s úhlopříčkou 15,6 palců má na trh přijít na podzim 2018.

Swift 5 bude používat operační systém Windows 10, nejnovější procesory Intel Core a baterie by měla vydržet celý pracovní den.

Dotykový Full HD IPS displej notebooku je doplněn technologií Acer Color Intelligence, která má za úkol dynamicky v reálném čase optimalizovat barvu a jas obrazovky bez ořezávání či přesaturování. Další technologie Acer BluelightShield upravuje vyzařování modrého světla z obrazovky, aby vás tolik nebolely oči. Klávesnice má LED podsvícení.

Notebook bude na trh dodáván v různých konfiguracích, přičemž nejvyšší verze bude mít 1TB SSD úložiště a 16 GB paměti DDR4. Swift 5 bude vybaven portem USB 3.1 typ C Gen 2 (přenosová rychlost 10 Gb/s, podpora Power Delivery a výstupu na monitor), dvěma porty USB 3.1 typ A (jeden neustále napájený), portem HDMI a čtečkou SD karet.

 

 

/* ]]> */