HARDWARE TISKOVÉ ZPRÁVY

Tweetni, vyhledej a jeď – TomTom přichází s nabídkou sociálních a online služeb

TomTom-Search-and-Go-Live-w600

TomTom představil nové sociální a online služby Search & Go LIVE. Tyto služby – mezi něž patří Expedia, TripAdvisor a Yelp – poskytují uživatelům přístup k nezávislým online recenzím různých destinací a zároveň nabídnou nejlepší trasu, jak se do zvolené destinace dostat. Je to poprvé, kdy jsou online cestovní služby včetně podpory Twitteru přizpůsobené speciálně pro uživatele satelitních navigací.

„Víme, že lidé chtějí zůstat připojeni – doma, na pracovišti i kdekoli jinde. S možností „tweetnout“ odhadovaný čas svého příjezdu, svou destinaci a využívat přední online cestovní služby Search & Go LIVE společnost TomTom posouvá navigační komfort o úroveň výše, a to bez ohrožení bezpečnosti,“ vysvětluje Robert Červenák, Senior Account Manager Czech Republic, TomTom.

TomTom-Search-and-Go-Live-w600

Funkcionalita Twitter v navigačních zařízeních TomTom umožňuje informovat kontakty v rámci sociální sítě Twitter o odhadované době vašeho příjezdu. Podobu zprávy si uživatel přednastaví ještě předtím, než se vydá na cestu, takže se může plně soustředit na bezpečnou jízdu bez zbytečných starostí. Odhadovaný čas příjezdu bude před koncem cesty aktualizován, aby poskytoval větší přesnost. Veškeré funkcionality Twitter jsou pouze volitelné, takže je uživatel může podle svých potřeb libovolně zapínat či vypínat.

Služba Expedia, která je součástí portfolia Search & Go LIVE, umožňuje porovnávat ubytování ve vaší blízkosti. Další služby jako TripAdvisor a Yelp poskytují řidičům přístup k nezávislým online recenzím pro různé destinace, jako jsou restaurace, hotely, lázně či divadla.

Každá ze služeb Search & Go LIVE byla vytvořena za účelem usnadnění práce s mapovou a navigační technologií TomTom. To znamená, že jakmile si uživatel přečte recenze a rozhodne se, kam chce jet, je mu automaticky nabídnuta nejvhodnější trasa. Veškerá zařízení TomTom LIVE počítají nejrychlejší trasu na základě aktuální dopravní situace prostřednictvím TomTom HD Traffic.

„TomTom umožňuje řidičům nahlédnout do budoucnosti připojených navigací. Budeme nadále vyvíjet real-time služby a obsah, který je pro řidiče užitečný a relevantní. Dáme svým milionům zákazníků po celém světě více důvodů, proč být LIVE, tedy součástí připojené komunity uživatelů TomTom,“ dodává Robert Červenák.

TomTom spustí nové LIVE služby bez dodatečných poplatků, a to nejprve ve Spojených státech, v Německu a na Novém Zélandu v říjnu 2011. V České republice by měly být dostupné o měsíc později, tj. v listopadu 2011.

O TomTom HD Traffic

TomTom HD Traffic poskytuje nejpřesnější, nejkomplexnější a nejaktuálnější dopravní informace dostupné v reálném čase. Pokrývá 99,9 % silničních komunikací a přináší aktualizace každé dvě minuty, takže se řidiči snadno vyhnou dopravním zácpám. Jakmile je na trase objevena nehoda nebo jiné zpoždění, TomTom upozorní řidiče a přesměruje jej na jinou, rychlejší trasu, pakliže taková trasa existuje.

Více informací o TomTom HD Traffic naleznete na: www.tomtom.com/services

Videoprezentaci služeb Search & Go LIVE naleznete na: www.youtube.com/watch?v=zFOnfiYwCU4

O společnosti TomTom

TomTom N.V. (AEX: TOM2), založena v roce 1991, je přední světový poskytovatel lokalizačních a navigačních produktů a služeb usilující o poskytování těch nejlepších navigačních zkušeností řidičům po celém světě. Společnost sídlí v nizozemském Amsterdamu, zaměstnává přes 3500 pracovníků a své produkty prodává ve více než 40 státech.

Naše portfolio produktů zahrnuje přenosné navigační přístroje, vestavěné palubní systémy, sledovací řešení pro správu vozového parku, mapy a služby v reálném čase, včetně oceněného TomTom HD Traffic.

Globálně nejaktuálnější plánovač tras zahrnující informace o momentální dopravní situaci naleznete na www.tomtom.com/livetraffic

Více informací naleznete na www.tomtom.cz

/* ]]> */