HARDWARE STAVEBNICTVÍ

Nová termokamera T840 od firmy FLIR měří i při jasném osvětlení

termokamera-flir-t840-f

Společnost FLIR Systems uvedla na trh novou termokameru FLIR T840, patřící do skupiny profesionálních kamer řady T. Vysoké rozlišení termokamery T840 nabízí přesnější měření a integrovaný hledáček, který pomáhá dodavatelům elektrické energie, vedoucím závodů a dalším termografickým profesionálům nalézt a diagnostikovat závady při jakýchkoli světelných podmínkách.

Design termokamer FLIR řady T vyhrál designová  ocenění, takže model T840 využívá stejné ergonomické tělo, vibrující dotykovou LCD obrazovku a hledáček, použitelný v jakýchkoli světelných podmínkách. Termokamera má rozlišení 464 x 348 px a disponuje vylepšeným zpracováním obrazu FLIR Vision Processing, včetně patentované technologie vylepšení snímku pomocí funkce MSX, UltraMax (4x vyšší rozlišení) a speciálních algoritmů. Cílem je poskytnout ve srovnání s předchozími modely vyšší přesnost měření a kvalitu obrazu.

Model T840 nabízí také teleobjektiv se zorným úhlem 6 stupňů, který umožňuje profesionálům provádět přesná měření teplot na malých objektech jako jsou svorky na venkovním vedení, a to i z velkých vzdáleností. Vylepšené měřící nástroje lze nastavovat jedním prstem, k dispozici je přesný automatický laserový zaostřovací systém. Díky koncepci s otočnou snímací částí v rozsahu o 180 stupňů a ergonomickému designu je termokamera FLIR T840 určena pro celodenní měření.

Model FLIR T840 má funkci pro rychlou tvorbu zpráv, zabudovaný GPS čip pro připojení souřadnic ke každému snímku a Wi-Fi připojení pro připojení k aplikaci FLIR Tools.

Termokameru FLIR T840 již lze zakoupit u autorizovaných distributorů FLIR.

[zdroj tisková zpráva, redakčně upraveno]

/* ]]> */