Staňte se také členem Asociace podnikatelů v geomatice.
HARDWARE

Qnap představil QRM+ pro centrální správu síťových zařízení

QNAP QRM+ centrální správa síťových zařízení / GeoBusiness


Všem firmám a institucím, ve kterých je více než jedno k síti připojené zařízení, se hodí jejich centrální správa.

Mít přehled nad všemi síťovými zařízeními, ať už jsou to servery, počítače, tencí klienti, může být docela složité. Firma Qnap proto představila řešení QRM+ (zkratka pro QNAP Remote Manager Plus), které má správu síťových zařízení zjednodušit a pomáhat ji centralizovaně řešit.

QNAP QRM+ centrální správa síťových zařízení / GeoBusiness

Tisková zpráva

Společnost QNAP® Systems, Inc. dnes oficiálně představila QRM+ (QNAP Remote Manager Plus) –  centralizované řešení pro týmy IT ke správě síťových zařízení. Díky kombinaci efektivní správy většího počtu zařízení s uživatelsky vstřícným ovládáním QRM+ maximalizuje efektivitu IT prostřednictvím centralizace správy síťových zařízení (servery, počítače, tencí klienti atd.) a zjednodušuje provádění, monitorování a řešení problémů.

„QRM+ poskytuje pracovníkům IT řešení s jednotným rozhraním pro zjišťování, správu a monitoring zařízení,“ uvedl Floyd Sung, senior projektový manažer společnosti QNAP, a dodal: „Pracovníkům IT, kteří musí zvládat nelehká prostředí s více zařízeními, může QRM+ značně ulehčit práci a náklady spojené s každodenními úkony a rutinní údržbou.“

Centrální webová správa: detekce, reakce, monitorování a správa síťových zdrojů s maximální efektivitou
QRM+ nabízí snadno použitelné webové rozhraní na bázi HTML5 s podporou operačních systémů Windows®, Ubuntu®, Debian a CentOS. Umožňuje vzdálenou správu s řízením pomocí agentů (vyžaduje se QRMAgent) i bez agentů (v souladu s IPMI, podporuje IPMI 2.0). QRM+ také podporuje KVM (klávesnice, video, myš) přes IP pro zvýšení účinnosti díky tomu, že umožňuje simultánní připojení většího počtu klientů ke vzdálenému serveru pomocí KVM a také sledování všech činností s KVM za účelem odstraňování problémů nebo auditu.

Vizualizovaná správa: odhalování a topologie zařízení
Ovládací panel QRM+ zvyšuje viditelnost celkového stavu kritických serverů a všech připojených zařízení. Ovládací panel lze také přizpůsobit tak, aby odpovídal potřebám určitých zařízení. QRM+ využívá topologii sítě ke zjištění zařízení v síti a zmapování celé síťové infrastruktury včetně stavu připojení, typů a stavu zařízení.

Maximalizace produktivity IT a zaměstnanců
QRM+ obsahuje prahové výstrahy, které pomáhají pracovníkům se včasným řešením problémů, poskytuje správu protokolů pro další odstraňování problémů a další nástroje pro vylepšování efektivity práce pracovníků IT s kratšími prostoji a nižšími náklady na správu.

Systémové požadavky a dostupnost
QNAP NAS s podporou QTS 4.3.0 (nebo novější): TS-x53B, TS-x53BU, TS-453BT3, TVS-x73, TS-x85.

  • QNAP NAS s podporou QTS 4.2.2 (nebo novější): TS-x53U, TS-x53A, TS-x51U, TS-x51A, TS-x51+, TS-x51, TVS-x63+, TVS-x63, TS-x63U, TS-x70, TVS-x71, TS-x80, TVS-x82, TVS-882BR, TVS-x82T, TVS-x82ST, TVS-x82TU, TES-x85U, TDS-x89U
  • Řada QNAP NAS (již se nevyrábí) s podporou QTS 4.2.2 (nebo novější): TS-x79 Pro, TS-x79U-RP, TS-ECx79U-RP, TS-ECx79U-SAS-RP, SS-ECx79U-SAS-RP
  • Řada IEI QGW s podporou QTS 4.2.1 (nebo novější): TANK-860-QGW, TANK-760-QGW.
  • NAS/QGW musí mít alespoň 4 GB RAM.

QRM+ je nyní k dispozici v QTS App Center. Zjistěte si více o QRM+ na webu https://www.qnap.com/solution/qrm/en/.

[zdroj tisková zpráva QNAP]