HARDWARE

Profi notebook Toshiba Tecra Z50-E

notebook-toshiba-tecra-z50-2018-f

Toshiba uvedla na český a slovenský trh první konfigurace nejnovější modelové řady svých profesionálních notebooků Tecra Z50-E.

Notebook má matný antireflexní IPS Full HD displej s úhlopříčkou 15,6 palců. Hmotnost začíná na dvou kilogramech, což u této kategorie s 15palcovým displejem je zajímavá hodnota.

Nové notebooky mají procesor Intel Core i5 a Core i7 v osmé generaci, a podporují 8 GB operační paměti DDR4, kterou je možné dále rozšířit, rychlé SSD disky a 64bitový operační systém Windows 10 Pro. Na grafiku je použit Intel UHD Graphics 620.

Klávesnice je podsvícená, pro připojení dalších zařízení je notebook vybaven celkem čtyřmi USB porty, z toho je jeden port USB 3.1 a tři USB 3.0. Pro připojení externího monitoru je k dispozici DVI a HDMI.

notebook-toshiba-tecra-z50-shora-klavesnice-2018-f

Výdrž na baterii je až 8,5 hodiny.

Šasi je podle výrobce hliníkové, kombinované s tvrzeným plastem – odolnost ověřoval německý zkušební ústav TÜV Rheinland.

Vzhledem k cílení na firemní zákazníky Toshiba nabízí tříletou záruční dobu s možností on-site servisu u zákazníka a bonus v podobě firemní spolehlivosti (reliability guaranty, je nutno se zaregistrovat do 30 dní od nákupu). Ta zajišťuje, že pokud během prvního roku od zakoupení vypoví notebook službu vinou výrobní vady, získá zákazník kromě záruční opravy také celou pořizovací cenu zpět.

Ceny prvních konfigurací

Na našem trhu jsou k dispozici první dvě konfigurace tohoto notebooku. První z nich, Tecra Z50-E-104, stojí 29 900 Kč (1 150 €), a je osazen procesorem Intel Core i5 a SSD diskem s kapacitou 256 GB.

Druhý model nese označení Tecra Z50-E-105 a má v sobě procesor Intel Core i7 a SSD disk 512 GB. Jeho cena je stanovena na 35 000 Kč (1 350 €).

Obě uvedené ceny zahrnují tříletou on-site záruku a záruku spolehlivosti Toshiba. Notebooky jsou k dispozici prostřednictvím autorizovaných prodejců společnosti Toshiba.

[zdroj Toshiba Czech]

 

/* ]]> */