DRONY

Český výrobce bezpilotních letounů chce na burzu

Primoco UAV letoun / GeoBusiness

Ambiciózní český výrobce Primoco UAV zvažuje vstoupit na na kapitálový trh prostřednictvím platformy START, kterou pro malé a střední podniky otevírá pražská burza cenných papírů.

Společnost Primoco UAV nabídne investorům své akcie prostřednictvím veřejné primární nabídky akcií (IPO). Pokud veškeré kroky nezbytné k přijetí na trh START proběhnou podle předpokládaného harmonogramu, mohlo by být obchodování s akciemi Primoco UAV SE zahájeno ve druhém čtvrtletí roku 2018.

Společnost Primoco UAV v roce 2017 dokončila dvouletý vývoj letounu a získala certifikaci od Úřadu pro civilní letectví na bezpilotní letoun. Civilní bezpilotní letoun Primoco UAV model One 100/150 je schopný létat zcela samostatně dle naprogramovaných letových plánů.

Ke klíčovým vlastnostem letounu patří zejména jeho velikost, maximální vzletová hmotnost 100/150 kg, výdrž 10 hodin, dolet 1 500 km, cestovní rychlost 100-150 km/h, užitečný náklad 50 kg a plně automatický vzlet i přistání. Uplatnění tak nachází zejména v energetice, při ochraně hranic a pobřeží, monitoringu požárů nebo pátrání a záchraně.

Vedle uvedeného letounu firma vyvinula také vlastní motor Primoco Engine 500, který kombinuje vyšší výkon (50 HP), spolehlivost a dlouhou životnost (TBO 500 hodin) při zachování kompaktních rozměrů a skvělé váhy (25 kg). Tímto motorem jsou osazovány jak letouny vyráběné přímo společností Primoco UAV SE, tak jsou rovněž určeny k prodeji a zástavbě do letounů jiných výrobců.

CAD model Primoco UAV letoun / GeoBusiness
CAD model UAV letounu české firmy Primoco UAV

„Pro Primoco jde o velmi zásadní moment v historii společnosti, která za dobu své existence dokázala vyvinout, otestovat, certifikovat a úspěšně zahájit prodej svých letounů ve světě. Vyrábíme a prodáváme letoun, který nemá ve své velikosti konkurenci v celosvětovém měřítku. Právě nyní jsme příkladem prodali letouny do Malajsie,“ sdělil Ladislav Semetkovský, generální ředitel a zakladatel společnosti.

Primoco UAV SE je firma řízená výhradně českým managementem s rozsáhlými zkušenostmi v mezinárodním obchodu a leteckém průmyslu.

Hlavním poradcem a koordinátorem procesu přípravy vstupu na trh START je společnost C-Corporate Finance.

Podívejte se na oficiální představení firmy a na noční let Primoco UAV model One 100.

https://www.youtube.com/watch?v=N07KMBwFVVk

[zdroj tisková zpráva Primoco UAV]

/* ]]> */