HARDWARE TISKOVÉ ZPRÁVY

Panasonic Toughbook CF-H1 mění způsob práce v terénu a mimo kancelář

panasonic-toughbook-CF-H1-S-7-s-feat


Společnost Panasonic uvedla na trh mobilního asistenta CF-H1 s cílem změnit každodenní činnosti servisních techniků a pracovníků v terénu. Při práci za každého počasí a často v náročných podmínkách mají tito zaměstnanci celou řadu specifických pracovních potřeb.

panasonic-toughbook-CF-H1-loading-dock

Toughbook CF-H1 byl vyvinut tak, aby jim pomohl činnosti v terénu co nejefektivněji a snadno zvládnout. Díky svému odolnému, ergonomickému designu, dlouhé životnosti baterie a antireflexnímu displeji představuje mobilní dotykový tablet Toughbook ideální nástroj pro přístup k aplikacím či datům a to i v těch nejnáročnějších podmínkách. Kombinace přenositelnosti a konektivity zdokonaluje pracovní postupy a zvyšuje produktivitu práce přímo v místě poskytování služby.

Toughbook CF-H1 byl navržen tak, aby odolal venkovním podmínkám při každodenním používání. Tento mobilní asistent patří do skupiny plně odolných produktů a splňuje certifikaci MIL. Je voděodolný a je schopen odolat dalším tvrdým pracovním podmínkám, mezi které patří vibrace, vlhkost, nadmořská výška, teplotní extrémy a šoky. Uzavřené zařízení je odolné proti rozlité vodě, dešti i prachu, tím odpovídá třídě krytí IP65.

Mobilní asistent byl navržen ergonomicky s ohledem na požadavky mobilních pracovníků. Je lehký a vybavený snadno uchopitelným držákem, který umožňuje uživatelům pohodlně pracovat s daty, jelikož tablet mohou držet pouze jednou rukou. S desetipalcovým antireflexním displejem jsou informace zřetelně viditelné za všech podmínek v exteriéru i interiéru.

Zaměstnanci v terénu, servisní technici či obchodní zástupci pracují dlouhou dobu na cestách, kde je pro ně nezbytné mít k dispozici všechny potřebné technologie pro plnění práce, a to i v místech, kde nemají přístup ke zdrojům energie. Za tímto účelem využívá Toughbook procesory s nejnižší spotřebou v historii – technologii Intel Atom. Navíc je vybaven vysokokapacitní baterií s výdrží 6 hodin, která je ve standardní výbavě obsažena hned dvakrát. Baterie jsou měnitelné za provozu, a tak je s CF-H1 možné absolvovat celou pracovní směnu bez dobíjení.

Při návrhu CF-H1 byl kladen důraz na flexibilitu umožňující využití tohoto produktu jako tabletu i jako zařízení s dotykovým displejem. Volitelná výbava zahrnuje integrovanou 2megapixelovou kameru s duálním LED nasvětlením a integrovanou 2D čtečkou čárového kódu pro sběr dat.

S cílem zajistit pracovníkům přístup k datům bez ohledu na lokalitu je Toughbook vybaven bezdrátovou sítí, Blutooth a podporou bezdrátového přenosu třídy WAN-c. Tyto možnosti jsou rozšířeny o podporu GPS a za účelem ochrany informací disponuje Toughbook vyspělými bezpečnostními mechanismy s možností jejich snadného využití. Mobilní pracovníci mohou pro ověření využít čtečku otisku prstů nebo bezkontaktní čtečku čipových karet (ve volitelné konfiguraci).

Toughbook CF-H1 byl vyvinut s ohledem na specifické požadavky mobilních pracovníků v oblasti služeb a servisních činností. Tito pracovníci potřebují snadno ovladatelné, odolné zařízení, na které se mohou v terénu plně spolehnout. S novým počítačem Toughbook mohou tito mobilní profesionálové odvést více práce rychleji, zůstat připojení a být efektivnější, než kdykoli dříve,“ říká Radka Karlová, marketingová manažerka pro CEE ze společnosti Panasonic Computer Products Europe.

Panasonic Toughbook CF-H1: Vybrané vlastnosti a specifikace

CPU

Procesor Intel® AtomTM Z540 1.86GHz

Cache

512KB L2 cache, 533MHz FSB

Jádro

Intel® System Controller Hub

Paměť

2GB DDR2 SDRAM x1

LCD

10.4” XGA (1024 x 768)

Jas LCD

500; s antireflexní úpravou

Úložný prostor

SSD 64GB

Antény

7 (WLAN x 2, WWAN x 2, Bluetooth, RFID, GPS)

Modul WLAN

Intel® WiFi Link 5100 (a/b/g/n)

Vstup

Duální dotykový LCD a digitizér

Bezpečnost (volitelně)

Čtečka otisku prstů, TPM1.2

Bluetooth

V2.1+EDR (implementace Toshiba)

Baterie

Li-ion 7.2V, 2900 mAh x 2 kusy v balení

Doba provozu

Přibližně 6 hodin

Rozměry

264 x 268 x 58-34 mm

Váha

Přibližně 1.5 kg

Kamera (volitelně)

2megapixely, automatické ostření, duální LED nasvětlení

Napájení

Vstup: 100 V – 240 V AC, 50 Hz/60 Hz, Výstup: 16 V DC,
3.75 A

Čtečka RFID (volitelně)

ISO 15693

Bezkontaktní čtečka čipových karet (volitelně)

ISO 14443 type A/B

Zvuk

Přehrávání WAVE a MIDI, monofonní reproduktor,
rozhraní Intel® High Definition Audio, 24bit plně duplexní
stereo, kompatibilní s AC97Rev2,3

Sluchátka / Mikrofon

Žádná, doporučován BT headset

Rozhraní

Dokovací konektor

Rukojeť

Integrovaný pevný držák pro snadné uchopení / zvednutí

Popruh

Ergonomický oblý popruh pro dlouhodobé používání

Operační systém

Windows7 Professional
Možnost downgrade na Windows XP Tablet with SP3

WWAn (volitelně)

HSPA 7.1 Mbps

GPS (volitelně)

GPS (WAAS)

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro splnění široké škály spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Sídlo společnosti je v japonské Osace a v loňském fiskálním roce končícím 31. března 2010 vykázala společnost příjmy 67,14 miliard €. Akcie společnosti Panasonic jsou kótovány na burzách v Tokiu, Osace, Nagoi a New Yorku (NYSE: PC). Pro více informací navštivte internetové stránky na adrese www.toughbook.cz.