HARDWARE TISKOVÉ ZPRÁVY

Navigace pro začátečníky – TomTom Start 20

tomtom-start25-feat

TomTom představil Start 20, novou řadu navigací pro začátečníky, která přináší více komfortu a stylu. V této nové řadě TomTom kombinuje atraktivní vzhled, větší obrazovku a nový operační systém pro ještě chytřejší navigaci.

„Start 20 přináší uživatelům větší bezpečnost a komfort, přičemž si uchovává skvělý styl i snadné použití,“ vysvětluje Robert Červenák, Senior Account Manager Czech Republic, TomTom. „Žádný jiný poskytovatel satelitních navigací nenabízí tak atraktivní a inteligentní řešení pro začínající uživatele.“

tomtom-start20-dock2-cz-w600

Řada TomTom Start 20 poskytuje řidičům lepší přehled o své trase prostřednictvím větší obrazovky – lze volit mezi 4,3“ a 5“. Dále se vyznačuje inovativním designem, který je zároveň bezpečný a praktický. Integrovaný otočný držák umožňuje připevnění zařízení i na palubní desku, přičemž zobrazení na displeji se díky orientačnímu čidlu automaticky otočí o 180 stupňů. K připevnění na palubní desku stačí použít montážní disk od firmy TomTom.

V předinstalovaných mapách nové řady Start 20 nalezneme o dva miliony kilometrů silnic více včetně venkovských cest, vylepšena byla i grafika pro zastavěné plochy, vodní toky a nádrže či lesy. Zároveň se zdvojnásobil počet bodů zájmu (POI) a tyto body nyní obsahují detailnější informace – jako jsou telefonní čísla a otevírací doby. Samozřejmostí je podpora technologie IQ Routes, která poskytuje řidičům přesnější odhady času příjezdu.

Nechybí ani databáze silničních radarů (zahrnuje pouze státy, kde jsou tyto informace dostupné a legální.), která včas upozorní řidiče na blížící se měření rychlosti vozidel, zatímco uživatelská nabídka Pomoc jim poskytne nezbytné informace v případě nouze. Díky tomu má začínající řidič po své ruce vše, co potřebuje.

Ceny a dostupnost

  • TomTom Start 20 Regional s mapou střední a východní Evropy a 4,3” obrazovkou je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 3290 Kč
  • TomTom Start 20 Europe s mapou Evropy a 4,3” obrazovkou je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 3790 Kč
  • TomTom Start 25 Europe Traffic s mapou Evropy, přijímačem dopravních informací (RDS-TMC) a 5” obrazovkou je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 4490 Kč

Mezi další funkce se řadí:

  • Dokonalé navádění jízdními pruhy přehledně ukazuje, do kterého jízdního pruhu se máte před křižovatkou zařadit, abyste nepřejeli odbočku. I na těch nejsložitějších dálničních uzlech budete díky realistickému 3D znázornění křižovatky v pohodě a bezpečí.
  • Parkovací asistent naviguje řidiče na nejbližší parkoviště v blízkosti své destinace nebo místa, kde se právě nachází.
  • Funkce časté destinace umožňuje řidiči vybrat si z některou z ikon s nejčastěji navštěvovanými místy a doplnit je vlastním popiskem.
  • MyTomTom – online aplikace pro jednoduchou aktualizaci softwaru a map v zařízení. Umožňuje také přidávat nové body zájmu, hlasy apod.
  • Integrovaný slot na paměťové karty microSD poskytne přístup k bohatšímu obsahu. Tato funkce bude spuštěna prostřednictvím softwarové aktualizace v létě 2011.

O společnosti TomTom

TomTom N.V. (AEX: TOM2), založena v roce 1991, je přední světový poskytovatel lokalizačních a navigačních produktů a služeb usilující o poskytování těch nejlepších navigačních zkušeností řidičům po celém světě. Společnost sídlí v nizozemském Amsterdamu, zaměstnává přes 3500 pracovníků a své produkty prodává ve více než 40 státech.

Naše portfolio produktů zahrnuje přenosné navigační přístroje, vestavěné palubní systémy, sledovací řešení pro správu vozového parku, mapy a služby v reálném čase, včetně oceněného TomTom HD Traffic.

Globálně nejaktuálnější plánovač tras zahrnující informace o momentální dopravní situaci naleznete na www.routes.tomtom.com

Více informací naleznete na www.tomtom.cz

/* ]]> */