HARDWARE

Bezrámečkový 4K monitor od Eizo pro GIS

monitor Eizo Flexscan EV2785 / GeoBusiness

Firma Eizo uvádí na trh monitor FlexScan EV2785 – svůj první 27palcový monitor s rozlišením 4K, který má ultratenký jednomilimetrový rámeček a rozhraní USB typu C. Monitor byl představen již v říjnu 2017, nyní skutečně přichází na trh.

Úhlopříčka 27 palců nabízí rozlišení UHD (Ultra-High-Definition, 3840 × 2160 pixelů) s velmi jemnou roztečí pixelů 163 ppi. Obrázky i text se zobrazí ostře a zřetelně a uživatel se může těšit z velké pracovní plochy schopné pojmout více oken jednotlivých programů bez nutnosti mezi nimi přepínat.

Po jediném kabelu USB typu C můžete přenášet obrazové a zvukové signály společně s řídícími daty například pro nastavování monitoru. Superrychlý datový tok mezi monitorem FlexScan EV2785 a připojenými přístroji může dosahovat až 5 Gb/s.

Model FlexScan EV2785 poskytuje také výkon až 60 W pro nabíjení notebooků či jiných zařízení připojených přes USB typu C, čímž odpadá nutnost používat samostatné napájecí kabely.

Tento monitor je dle sdělení firmy určen vedle běžného kancelářského využití také pro pracoviště CAD a GIS.

Přístroj je dodáván s prostorově úsporným a ergonomickým stojanem s výškovou nastavitelností až 178 mm a možností otáčení o 344 stupňů. Pro lepší uspořádání kabelů lze na zadní stranu monitoru upevnit přiložený kabelový kryt a držák.

monitor Eizo Flexscan EV2785 / GeoBusiness

Monitor je nabízen v černém nebo bílém provedení.

Reproduktory jsou tentokrát vyřešeny jinak. U dřívějších tenkorámečkových modelů vycházel zvuk z reproduktorů na zadní straně monitoru, což mohlo rušit osoby sedící za monitorem. Nově zvuk vychází z přední strany monitoru. Díky tomu je i čistší a lépe směrovaný.

Pomocí softwaru Eizo Screen InStyle můžete aplikacím přiřadit různé předvolby, měnit automaticky jas a bílý bod obrazu dle aktuálních světelných podmínek v průběhu dne a také nastavovat základní obrazové parametry více monitorů najednou z jednoho libovolně zvoleného monitoru (například změna jasu na jednom monitoru upraví automaticky odpovídajícím způsobem jas také na ostatních monitorech v případě víceobrazovkového režimu).

Další funkce slouží k přepínání vstupů monitoru prostřednictvím uživatelem zvolených kláves, nahrazujících tlačítka na přední straně monitoru.

Serverová aplikace Screen InStyle umožňuje administrátorovi ovládat nastavení všech monitorů EV2785 centrálně, což se hodí v provozech, v nichž je potřeba správné nastavení všech obrazovek včetně aktivace funkcí pro úsporu energie.

• Jeden vstup DisplayPort, dva vstupy HDMI
• Dva konektory USB pro downstream a konektor pro sluchátka
• Elektrostatická tlačítka na přední straně monitoru pro snadné nastavování
• Obraz bez blikání při všech úrovních jasu
• Režimy sRGB, Film, Papír (čtečka) a dva uživatelské režimy
• Příkon 32 W při typickém používání; nulová spotřeba při vypnutém vypínači
• Vyhovuje normám Energy Star 7 a TCO Certified Displays 7
• Pětiletá záruka, garance nepřítomnosti trvale svítících pixelů po šest měsíců ode dne prodeje

Monitor Eizo FlexScan EV2785 bude v prodeji od ledna 2018. Nezávazná doporučená cena je 28 990 Kč.

Poznámka redakce: Pokud zatím nevyužijete rozlišení 4K, ale vystačíte si s rozlišením 2560 ×1440 pixelů, tak je aktuálně v akci monitor 27″ EIZO FlexScan EV2750-BK za cenu cca 19 250 Kč, takže byste případně 10 tisíc Kč ušetřili.

[zdroj tisková zpráva Eizo, redakčně upraveno a doplněno]

 

 

/* ]]> */