konference

Koloběh digitálního života – pozvánka na konferenci

kolobeh digitalniho zivota 2018 / GeoBusiness

Před deseti lety vyhrávaly soutěž Křišťálová lupa projekty jako aukro.cz, Seznam E-mail, idnes.cz, Bezrealitky.cz. Od té doby se všudypřítomný internet stal nedílnou součástí našich životů. Na rozdíl od začátku milénia už nepočítáme chvíle, kdy jsme online, ale naopak jsme nervózní z těch vzácných chvilek, kdy jsme offline.

Cílem konference Koloběh digitálního života, která se koná 20. září 2018 od 9 hodin do 13 hodin v pražském hotelu Corinthia, je poodkrýt alespoň trochu budoucnost a představit nejnovější technologie, které mají ambici ovlivňovat náš život, způsob, jakým komunikujeme, jak se bavíme, jak získáváme informace a jak si navozujeme pocit štěstí.

V prvním panelu nazvaném infrastruktura pro budoucnost – 5G a optika vystoupí Hynek Urban ze společnosti Nokia, který také představí ukázky z pilotního provozu 5G sítě, se kterou se účastníci budou moci přímo seznámit na místě. Své představy a vize představí i zástupce společnosti Huawei a také Nick Dewar, viceprezident izraelské společnosti Telrad.

V druhém panelu se konference bude věnovat další vrstvě digitální ekonomiky, a to obsahu, který konzumujeme prostřednictvím nových technologií. Michal Kubáň, národní koordinátor otevřených dat představí mimo jiné nejnovější aktivity při otevírání dat a prostor dostanou také vítězové druhého hackathonu veřejné správy.

Zástupci „nových“ médií Pavel Zima (Seznam.cz) a Jan Rozkošný (DVTV.cz) se mimo jiné zaměří na potenciál, které nové sítě a technologie přinášejí pro jejich služby výrobu a šíření obsahu na internetu a také na technologické limity, které ovlivňují jejich plány do budoucna.

Martin Kotek, zakladatel a prezident Asociace virtuální a rozšířené reality (AVRAR), přijde ukázat, že virtuální realita není jen buzzword, ale může reálně zlepšit možnosti, jak poznáváme věci, jak se učíme a jak pracujeme. Ukázky virtuální reality si budou moci účastníci konference také vyzkoušet na vlastní “hlavě”.

Třetí panel je zaměřen na bezpečnost v kybernetickém prostoru a vzdělávání uživatelů. Představit aktivity regulátora při vzdělávání uživatelů a dětí přijede prezident polského regulačního úřadu (UKE) a kandidát na předsedu BEREC (Body of European Regulators for Electronic Communications) Marcin Cichy.

O nebezpečích v kyberprostoru a způsobech vzdělávání uživatelů promluví Jean-Jacques Sahel z ICANN a Ondřej Filip ze sdružení CZ.NIC – správce národní domény, který k tomu využije i data o bezpečnostních hrozbách z projektu Turris.

Vstup na konferenci je po registraci zdarma.

[zdroj tisková zpráva Český telekomunikační úřad, redakčně upraveno]

/* ]]> */