DATA Kalendář událostí UDÁLOSTI

Jak funguje program Copernicus?

Pro ty, co doposud nezaregistrovali program Copernicus, vězte, že se původně jmenoval GMES (Global Monitoring for Environment and Security). Letos v polovině června se v Praze bude konat třetí setkání uživatelů.


Ve dnech 10.-11. června 2014 se Ministerstvu dopravy setkají zájemci o Copernicus, dříve GMES, aby se dozvěděli aktuální informace o využívání družicových dat ve výzkumných projektech akademické sféry a soukromých firem.

Pořadatelé, jimiž jsou česká informační agentura životního prostředí CENIA, ministerstvo dopravy a ministerstvo životního prostředí, se dále chtějí zaměřit na ukázání příležitostí k rozvoji služeb nad daty Copernicus. Dozvíte se také o datech družice Sentinel 1 a ekvivalentních datech.

V programu budou také představeny aktuální výzvy v oblasti Space v rámci programu Horizon 2020 a vysvětleny možnosti financování rozvoje downstream služeb.

Tematické bloky konference budou

  • Copernicus v ČR
  • Copernicus v EU
  • Zpracování a využití radarových dat
  • Využití družicových dat v dopravě a krizovém řízení
  • Land cover / land use

Vzhledem k omezené kapacitě sálu na 100 účastníků požadují pořadatelé registraci – registrační formulář najdete na jejich webu. Po registraci je vstup zdarma.

 

\"geobusiness-magazine-czech-space-portal-ilustrace-w600\"

Témata
/* ]]> */