Sleva na software ProGEO

INSPIRACE KARTOGRAFIE SOFTWARE VIZUALIZACE

Google Earth má konkurenci. A nemusíte nic instalovat

Jednoduchá ukázka 3D Earth od britské firmy AtomJump. Nemusíte instalovat vůbec nic, vše se zobrazuje přímo na webové stránce.

Když v roce 2004 firma Google kupovala od startupu jménem Keyhole jejich trojrozměrnou vizualizaci Země, nikdo nemohl tušit, že se o rok později Google Earth stane hitem, který v podstatě nenajde konkurenci.

O pár let později se na geoinformační scéně objevují geodata, které dávají dohromady dobrovolníci po celém světě, a před pár týdny britská firma AtomJump oznámila, že vytvořila v JavaScriptu AtomJump Earth API, které umožňuje do libovolné webové stránky vložit bez nutnosti cokoliv dalšího instalovat trojrozměrný model Země.

AtomJump Earth je hodně podobný Google Earth. Využívá ovšem data z Open Street Map. Rozdíl je také v tom, že data jsou uložena na cloudových serverech Amazonu.

Za používání Google Maps pro komerční účely musíte platit, a Google Earth se nedá vložit do webových stránek. Jaký je však obchodní model AtomJumpu? Pokud je za měsíc na vaše stránky staženo méně než 10 GB, tak můžete vizualizaci používat zdarma, ovšem pro nekomerční účely. Pro komerční účely od vás AtomJump bude chtít 25 pencí za přenos a hosting 1 GB.

https://atomjump.com

Jednoduchá ukázka 3D Earth od britské firmy AtomJump. Nemusíte instalovat vůbec nic, vše se zobrazuje přímo na webové stránce.
/* ]]> */