Staňte se také členem Asociace podnikatelů v geomatice.
INSPIRACE

Foursquare – růst 3400 % za rok 2010 (infografika)

foursqure-2010-featured-img-200x150


Foursquare je online služba, založená na zjištění polohy s pomocí GPS. Celé to funguje jako hra, ve které můžete vyhledávat nové kamarády, funguje jako průvodce. Zároveň vás nutí zkoumat nové věci, za což získávate odměnu (tzv. badges).

Uživatelé si zaznamenají místo, kde se právě nacházejí. Chodíte například do místní kavárny? Pokud je kavárna zapojena do Foursquare, můžete častými návštěvami získat odměny a třeba i slevy od kavárny. To, že chodíte do místní kavárny, můžete říct svým známým, a později si prohlížet, kde jste byli a s kým jste tam byli.

Foursquare během roku 2010 vyrostla o 3400 procent. Někteří novináři, například Peter Cashmore z Mashable, již v roce 2009 prohlásil, že podle něj je Foursquare kandidátem na „Twitter roku 2010“, tj. na službu, která si také získá velkou popularitu.

O službách založených na poloze v GeoBusinessu píšeme již od úplného počátku vydávání, naposledy se tématu věnoval například Tomáš Orlík v GeoBusinessu 7/2009 (str. 20-22) nebo Ondřej Růžička v GeoBusinessu 9/2010, takže pro čtenáře by to asi nebude žádná novinka, co se týče fungování takovýchto služeb.

Zajímavé ovšem je, že díky chytrým telefonům, tabletům a netbookům, které mají v sobě zabudovaný GPS čip, se služby jako Foursquare či Gowalla dostávají do širšího zájmu lidí.

Foursquare v souvislosti se svým raketovým růstem 3400 procent za rok 2010 vytvořil přehlednou infografiku, která jasně ukazuje, že Severní Amerika, Evropa, Jižní a Jihovýchodní Asie, Japonsko jsou „early adopters“ právě díky rozšíření telefonů s GPS.


Kde všude se používá Foursquare?
Kde se v roce 2010 nejvíce používal Foursquare? Severní Amerika, Evropa, Jižní a Jihovýchodní Asie, částečně Austrálie, Japonsko


Pomocí Foursquare můžete měřit také úspěšnost filmových premiér.
Pomocí Foursquare můžete měřit také úspěšnost filmových premiér.


Kliknutím na náhled se vám ukáže celá infografikaInfografika přehledně ukazující růst Foursquare za rok 2010 (autor: Foursquare)
Infografika přehledně ukazující růst Foursquare za rok 2010 (Autor: Foursquare)
[Zdroj: Foursquare.com]