HARDWARE

Externí disk HD830 od Adata má v podstatě nezničitelný hliníkový zevnějšek

odolny-disk-adata-HD830-hard-disk-f

Firma ADATA představila svůj doposud nejodolnější externí pevný disk HD830. Ochranu dat zajišťuje svým pevným hliníkovým tělem, třívrstvou konstrukcí a odolností proti prachu a vodě podle normy IP68. Kromě toho má disk HD830 také certifikaci podle vojenského standardu MIL-STD-810G 516.6 a snese tlak až tří tun. Nabídku ochranných funkcí doplňují šokové senzory, které včas zaparkují hlavy disku při nárazech nebo otřesech, a mají tak zabránit vzniku vadných sektorů.

Méně kvalitní externí disky pracují, i když je uživatel nechtěně shodí ze stolu, což často vede k poškození disku a vzniku vadných sektorů. HD830 obsahuje šokové senzory, které zastaví veškerou činnost disku v okamžiku, kdy hrozí náraz, například z důvodu nechtěného pádu. Podle blikající červené diody poznáte, že disk zrovna z bezpečnostních důvodů nepracuje. Jakmile nebezpečí pomine, dioda se opět rozsvítí modře a disk pokračuje ve své práci.

HD830 je k dispozici ve variantách 2 TB, 4 TB nebo 5 TB. Stejně jako všechny externí disky ADATA má také disk HD830 tříletou záruku.

Kde koupit Adata HD830

A pokud byste nechtěli zrovna tento odolný disk, přes který v podstatě můžete přejet autem, tak v Alza.cz mají celou řadu dalších modelů disků od Adata.

Adata má v nabídce rovněž ochranný obal, s jehož pomocí uděláte každý disk odolný.

/* ]]> */