geobusiness-magazine-mapa-londynskeho-metra-celek-w600


Bruno Imbrizi má rád experimenty s grafikou. Proto na jeho webu najdete sedm experimentů, z nichž ten sedmý skutečně stojí za to a ocení jej všichni, co mají rádi londýnské metro.

geobusiness-magazine-mapa-londynskeho-metra-w600
Výřez 3D pohledu na trasy metra v Londýně. Vlakové soupravy se pohybují. Doporučujeme zapnout si zvuk. Pro experimentování můžete mapou otáčet pohybem myši.
geobusiness-magazine-mapa-londynskeho-metra-celek-w600
Celkový pohled na mapu metra v Londýně. Od roku 2015 by mělo metro v Londýně na vybraných trasách jezdit 24 hodin denně.

Schematickou mapu londýnského metra vytvořil Henry Charles Beck v roce 1931 a od té doby si získala obdiv nejen mezi znalci.

Bruno Imbrizi se v experimentu číslo 7 rozhodl dát této ikonické mapě interaktivitu. Mapou můžete hýbat, a vlaky jezdí mezi stanicemi. Když si zapnete zvuk, tak dokonce uslyšíte „Ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají“.

Ačkoliv se to může zdát jako pouhý experiment, pokud bychom tato data propojili s výstupy z projektu Tango a například z BIM, mohli bychom získat skutečně interaktivní 3d model reálného světa z různých zdrojů otevřených dat.

Interaktivní schematickou mapu londýnského metra od Bruna Imbriziho najdete na jeho webu http://brunoimbrizi.com/experiments/#/07