Sleva na software ProGEO

Arkance Systems (CAD Studio) BIM

BIMForMe – cloudová aplikace od CAD Studia

Práce s BIM modelem v BIMForMe (archiv CAD Studio)
Práce s BIM modelem v BIMForMe (archiv CAD Studio)

Společnost CAD Studio představila vlastní cloudovou aplikaci zjednodušující práci s BIM daty programu Autodesk Revit všem typům uživatelů.

Aplikace z dílny CAD Studia je určena pro český i mezinárodní trh a má pomoci investorům, vlastníkům, správcům i uživatelům budov jednoduše se zorientovat v informačním modelu budovy (BIM) a rychle najít požadovanou informaci. BIMForMe nevyžaduje znalost práce se složitými systémy pro 3D modelování a zpřístupňuje tak cenná data i netechnicky orientovaným uživatelům mimo stavební profese.

Aplikace BIMForMe zpřístupňuje základní i pokročilé funkce pro práci s BIM daty vytvořenými v projekčním softwaru Autodesk Revit i s doprovodnou dokumentací – to vše v intuitivním a uživatelsky přívětivém prostředí, které ocení jak zkušení odborníci, tak laici.

„Nová cloudová aplikace CAD Studia „BIMForMe“ byla poprvé představena na letošní konferenci BIM-Fórum 2016 a mezi účastníky vzbudila velký ohlas. Podle mého názoru na našem trhu chybí takovýto typ aplikace propojující data BIM modelu vznikající při návrhu a výstavbě s reálnými potřebami vlastníka či provozovatele budov,“ zmiňuje ing. Peter Jirát, BIM konzultant.

BIMForMe umožňuje virtuální procházení 3D modelu, prohlížení 2D dokumentace i vyhledávání jednotlivých stavebních prvků s využitím filtrů. Atributy částí modelu může uživatel v cloudovém prostředí nejen prohlížet, ale také měnit, stejně jako zadávat nové. K jednotlivým prvkům lze přikládat dokumenty, například technické specifikace nebo záruční listy. Technik může například vyhledat poškozené TZB zařízení, přímo na místě na telefonu ověřit jeho poslední revizní kontrolu či najít nejbližší podobné.

„Díky naší nové aplikaci se uživatelé mohou spolehnout, že se jejich cenné informace o stavbě budou vždy při ruce a přitom se nedostanou do nepravých rukou. Všechny dokumenty a vlastnosti jsou bezpečně uloženy na serveru a jednotlivé uživatelské účty mohu být přiřazeny do skupin s rozdílnými typy přístupových práv,“ doplňuje Martin Slanec, manažer AEC divize společnosti CAD Studio. „Aplikaci, která je plodem vývojářů CAD Studia, dále rozvíjíme. Pracujeme například na funkci upozorňující na důležité nadcházející termíny – revize, vypršení záručních lhůt a na dalších funkcích pro facility management (FM). Chybět nebude ani zaznamenávání incidentů a jejich přidružování k jednotlivým prvkům modelu.“

BIMForMe zpřístupňuje všechny informace o budově z jediného místa. Uživatel k nim může přistupovat prakticky kdykoli a odkudkoli, včetně mobilních zařízení, bez nutnosti instalovat nákladný a složitý software. Pro práci s aplikací není potřebná znalost žádného BIM systému pro tvorbu modelů. Aplikace je dostupná v české i anglické jazykové verzi.

Ukázky práce s BIM modelem v programu BIMForMe

casopis-geobusiness-cad-studio-bimforme-screenshoty-2016-03-03_14-29-02

casopis-geobusiness-cad-studio-bimforme-screenshoty-2016-03-03_14-30-42casopis-geobusiness-cad-studio-bimforme-screenshoty-2016-03-03_14-24-50

Práce s BIM modelem v BIMForMe (archiv CAD Studio)

/* ]]> */