DRONY

Bezpilotně 2020 o mapování a inspekci dronem a 3D modelech

bezpilotne-2020-webinare-uziti-dronu

Seminář o používání bezpilotních leteckých prostředků se letos kvůli koronaviru Covid-19 přesunul přechodně do formy virtuálních seminářů.

První seminář o multispektrálním snímkování pomocí dronů v zemědělství, se uskutečnil 30. dubna. Hosty byli Ing. Zdeněk Patočka, Ph.D. (Mendelova univerzita v Brně) a doc. Mgr. Jitka Kumhálová, Ph.D. (Česká zemědělská univerzita v Praze). Dron s multispektrální kamerou se používá pro zachycení zdravotního stavu vegetace, přičemž své uplatnění vedle zemědělství nalezne i v lesnictví pro detekci usychajících stromů.

7. května / 9.00 – 10.00 / DJI řešení pro mapování

  • DJI Phantom 4 jako řešení pro bezpilotní mapování a inspekce, a to jak ve verzi RTK, tak Phantom 4 PRO V2. Součástí řešení je i fotogrammetrický software, který zpracovává pořízené snímky na výslednou ortofotomapu a 3D modely.

Přihlásit na webinář se můžete ZDE

14. května / 9.00 – 10.00 / senseFly eBee X

  • Víceúčelový letoun pro efektivní mapování, inspekce a 3D modely. Nasnímkujte precizně i rozsáhlé projekty snadno a rychle.
  • Hosté: Mirakhmad Aliakbarov (senseFly), Ing. Zdeněk Patočka Ph.D. (Mendelova univerzita v Brně), Ing. Miroslav Kučera (Krajský úřad Jihočeského kraje)

Přihlásit na webinář se můžete ZDE

Akci pořádá společnost Geotronics Praha.

/* ]]> */