geobusiness-magazine-httpflies-svg-w600

Přinášíme vám před víkendem tři tipy pro designéry a vývojáře webových aplikací.

Appmaker je nový nástroj pro tvorbu mobilních aplikací stylem „drag and drop“. Za vývojem stojí Mozilla, mimo jiné tvůrce prohlížeče Firefox. Appmaker je žhavá novinka, v pre-alfa verzi, takže asi budou vyskytovat nějaké ty chyby ve funkčnosti. Vytvořená aplikace by vám měla fungovat přímo v okně webového prohlížeče.

geobusiness-magazine-appmaker-mozillalabs-w600

Ikonky a jejich tvorba pro webovou aplikaci je noční můrou všech webdesignérů. Existuje celé řady ikonek, často vám však jedna bude v sadě chybět.

S rostoucím počtem různých zařízení a jejich rozlišení je v podstatě nemožné vytvořit ikonku v rastrovém formátu tak, aby vypadala všude stejně. Například na retina displejích tabletů či telefonů budou rastrové ikonky rozmazané. Proto webdesignéři přecházejí k fontům a CSS.
Následujících 283 vektorových ikonek v sadě Elusive-Icons Webfont je zdarma. Pro ty z vás, co by si chtěli s ikonkami pohrát, je k dispozici SVG pro další editaci.

geobusiness-magazine-elusive-icon-font-ukazka-w600

Pokud chcete na web dělat zajímavé, přístupné a navíc vektorové vizualizace ze vstupních dat, určitě se podívejte na editor RAW. Ten je postavený na javascriptové knihovně D3.js.

geobusiness-magazine-raw-visualization-w600

A inspirativní bonus, ukazující co všechno se dá udělat ve vektorovém formátu SVG: Podívejte se na motýly.

geobusiness-magazine-httpflies-svg-w600